Geek & Gorgeous – produkty a rutina pre nádhernú pleť

Geek & Gorgeous je kozmetika zo susedného Maďarska. Vo svojich produktoch používa klinicky overené, účinné látky.

Už z obalu sa dozviete presné množstvá aktívnych látok použité vo výrobkoch. Podľa typu a stavu pleti vyberáte produkty, ktoré potrebujete, aby ste dosiahli to čo plánujete : zdravšiu a krásnu pleť 🙂

Pri zoznámení sa so značkou Geek & Gorgeous sa na prvý pohľad môže zdať zložité, čo mám kedy použiť (ráno alebo večer, prvé v rutine alebo posledné), čo sa môže/nemôže kombinovať.

Prinášame Vám stručný prehľad výrobkov Geek & Gorgeous a zopár tipov na vyskladanie rutiny, aby ste si vedeli vybrať tie najlepšie produkty pre Vás a mohli čerpať benefity z úžasnej starostlivosti od Geek & Gorgeous 🙂


1. ČISTENIE

Jelly Joker

Jelly Joker – Jemný ale pracovitý čistiaci gel v podobe ľahkého želé, ktorý čistí a rozpúšťa (vo vode rozpustný) makeup, pričom rešpektuje ochrannú bariéru pokožky. pH 5-5.4 

Pre všetky typy pleti

Použitie: Ako prvý krok ráno/večer.


2. EXFOLIANTY

Exfolianty

Exfoliácia je odstraňovanie už odumretých kožných buniek.

Používanie exfoliantov povzbudzuje samo-obnovovaciu schopnosť kože.

Geek & Gorgeous ponúka tri druhy tekutých exfoliantov (chemický peeling), ktoré kombinujú rôzne typy kyselín v rôznej intenzite tak, aby vyhovovali každému typu pleti, s individuálnym stupňom tolerancie na exfoliačné kyseliny.

Exfolianty je ideálne používať ako prvý krok po vyčistení pokožky.

Používajte ho ako tonikum, buď s vatovým tampónom alebo ho len nalejte do dlaní a vklepte do pokožky tak, ako to robia muži po holení. Počkajte, kým sa nevstrebe (medzitým si vyčistite zuby :)), a potom môžete nanášať svoje obľúbené séra a krémy.

Ak práve s exfoliačnými kyselinami začínate a chcete ísť na to pomaly a jemne vyberte si Calm Down. V takom prípade je možné kombinovať ho aj s exfoliantom Smooth Out. Experimentujte s ich striedaním, až kým nenájdete ideálnu exfoliačnú intenzitu a frekvenciu pre vašu pokožku (napríklad pri použití Smooth Out dvakrát týždenne a Calm Down po zvyšok týždňa, znie ako dobrá rutina na začiatok ;)).

DOBRE VEDIEŤ: Exfolianty sa odporúčajú používať večer. Calm Down obsahuje iba kyseliny, ktoré nerobia pokožku citlivejšou na slnko, takže je to ideálny jemný exfoliant na leto. (Avšak, UV svetlo je číslo jeden pokiaľ ide o vonkajšie faktory poškodzujúce pokožku, stále preto odporúčame používať každé ráno dobré SPF.)

Calm Down je mimoriadne jemné exfoliačné bábätko so 4% PHA + BHA, aby vám vrátil zdravý jas zatiaľ čo upokojí, ochráni a hydratuje pokožku.

Typ Pleti: citlivá pokožka, všetky typy pleti, ktoré hľadajú jemné kyseliny

Kožný Problém: citlivosť, matná pokožka, začervenanie

Použitie: Tento exfoliant obsahuje iba kyseliny, ktoré nerobia pokožku citlivejšou na slnko, takže je to ideálny jemný exfoliant na leto.

Cheer Up je stredne silná verzia so 6% kyselinou mandľovou + BHA

Typ Pleti: zmiešaná, mastná pokožka, vhodné pre citlivú pokožku

Kožný Problém: zväčšené póry, zvýšená tvorba mazu, akné a škvrny po akné

Použitie: Cheer Up môžete používať každý druhý deň až dvakrát denne v závislosti od úrovne tolerancie vašej pokožky. Pre väčšinu typov pleti je ideálne použitie raz denne – večer.
Smooth Out je najsilnejší produkt s 12% kyseliny glykolovej + kyseliny mliečnej

Typ Pleti: všetky typy pleti s výnimkou citlivej, náchylnej na začervenanie

Kožný Problém: matná pokožka, starnutie, tmavé škvrny, nerovnomerný odtieň pokožky

Použitie: Smooth Out môžete používať raz týždenne až raz denne – večer. Súčasne so Smooth Out nepoužívajte iné exfolianty alebo abrazívne peelingy.


3. TONER

LIQUID HYDRATATION

hydratuje a upokojuje všetky typy pleti. Táto receptúra kombinuje 5% Panthenolu s Alantoínom a NMF komponentmi, aby ešte zvýšili upokojujúcu a hydratačnú schopnosť tonika.

Typ Pleti: všetky typy pokožky vrátane citlivej  

Kožný Problém: dehydratácia, citlivosť, oslabená kožná bariéra  

Použitie : Aplikujte tonikum po čistení, ráno a/alebo večer na vatový tampón alebo tak, že si ho nalejete do dlaní. Rozotrite na pokožku a pokračujte ďalej so zvyškom svojej rutiny.

Ak tiež používate tekutý exfoliant (napríklad Smooth Out, Cheer Up alebo Calm Down), odporúčame začať exfoliáciou a pokračovať hydratačným tonikom. Ak používate s Liquid Hydration aj sérum C-Glow, začnite C-Glow a pokračujte s Liquid Hydration.


4. SÉRA

101 je „úvodná séria“ G&G pre starostlivosť o pleť a tzv. pro-vedecky orientovaná kozmetika, ktorá zahŕňa buď tradičné, osvedčené postupy a receptúry s G&G nápadom, alebo jedinečné receptúry zamerané na aktívnu zložku.

Porefectly Clear

Ľahký gélový prípravok s 2% Kyselinou Salicylovou (alias BHA) a Sarkozínom na uvoľnenie pórov a zlepšenie problémov zmiešanej pleti ako sú sú čierne bodky a zvýšená tvorba mazu.

Typ Pleti: zmiešaná-mastná pokožka

Kožný Problém: čierne bodky, zväčšené póry, zvýšená tvorba mazu

Použitie: Aplikujte pár kvapiek na tvár pred použitím ostatných sér a krémov. Používajte raz za deň alebo každý druhý deň ráno alebo večer.

B-Bomb

Ľahký a hydratačný 10% niacínamid (známy tiež ako vitamín B3), zinok PCA a sarkozín, ktorý pomáha zmiešanej pokožke riešiť nedokonalosti ako sú zväčšené póry, zvýšená produkcia mazu a stopy po vyrážkach.

Typ Pleti: všetky typy pleti, ideálne pre zmiešanú, mastnú pleť

Kožný Problém: zvýšená tvorba mazu, zväčšené póry, nedokonalosti

Použitie: Po očistení (a tonizovaní a exfoliácii), ale pred použitím emulzií a / alebo krémov, naneste na tvár niekoľko kvapiek. Môže byť použitý ráno a / alebo večer.

aPad

Derivát kyseliny azelaovej na báze vody (draselná soľ azeloyl diglycinátu alebo Potassium Azeloyl Diglycinate – PAD), ktorý pomáha vyrovnávať tón pleti, normalizuje produkciu mazu a pokožku upokojuje.

Typ Pleti: všetky typy pleti vrátane citlivej

Kožný Problém: zvýšená tvorba mazu, nejednotný tón, citlivosť, začervenanie

Použitie: Po očistení pred použitím emulzií a / alebo krémov naneste niekoľko kvapiek na tvár. Môže byť použitý ráno a / alebo večer.

C-Glow

Extrémne ľahký 15% vitamín C + extra antioxidanty (kyselina ferulová a menšie množstvo vitamínu E), podporuje produkciu kolagénu a celkové rozjasnenie tónu pleti.

Typ Pleti: všetky typy pleti okrem citlivej

Kožný Problém: tmavé škvrny, starnutie, matná a nejednotná pokožka

Použitie: Po očistení naneste niekoľko kvapiek na tvár, skôr ako použijete iné séra a / alebo krémy. Ideálne na použitie ráno, ale dá sa použiť aj večer. Pretože formulácia C-Glow je podobná vode, odporúčame vám dať kvapku priamo na tvár a druhou rukou ju rýchlo vklepkať.

A-Game 5

Hodvábne ľahká emulzia obsahujúca stredne intenzívnu koncentráciu retinalu pomáha spomaliť všetky príznaky starnutia a zároveň je pre pokožku jemná.  

Typ Pleti: ideálne pre zmiešanú, mastnú pleť, zrelá pleť

Kožný Problém: inteligentné starnutie, vrásky, strata pevnosti, pigmentácia

Použitie: Používajte len večer. Vo vašej nočnej rutine nanášajte najskôr tekuté a gélové produkty (napríklad toniká, naše exfolianty alebo naše ďalšie séra, ako je HA 5 alebo B-Bomb) až potom A-Game. Starostlivosť môžete zakončiť vaším obľúbeným hydratačným krémom! Ráno používajte SPF 15 a vyššie!

Ak je vaša pokožka citlivá, začnite používať A-Game každý druhý deň a ak ho dobre znášate, prejdite po dvoch týždňoch na používanie každý večer. Môžete skúsiť použiť A-Game aj okolo očí, ale dávajte pozor, aby sa nedostal do očí.

Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte!

A-Game 10

Hodvábne ľahká emulzia obsahujúca vysoko intenzívnu koncentráciu retinalu pomáha spomaliť všetky príznaky starnutia a zároveň je pre pokožku jemná.  

Tento produkt je pre skúsených používateľov retinoidov. Ak s nimi začínate, odporúčame A-Game 5, stredne intenzívne retinalové sérum. 

Typ Pleti: ideálne pre zmiešanú, mastnú pleť, zrelá pleť

Kožný Problém: inteligentné starnutie, vrásky, strata pevnosti, pigmentácia

Použitie: Ak používate A-Game 10 po prvý raz, rozdeľte si aplikáciu zo začiatku na 2-3 krát do týždňa po dobu dvoch týždňov. Ak dobre znášané, pokračujte v používaní každý druhý večer opäť po dobu dvoch týždňov a vo finále –  ak ho Vaša koža toleruje – každý večer.  Nepoužívajte zo začiatku okolo očí. 

Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte!

Stress Less

Ľahká & hodvábna receptúra s vysokým obsahom Beta-Glukánu z Ovsa a Madecassosidu z rastliny Centella Asiatica ( Pupočník Ázijský) na upokojenie a obnovu pokožky

Typ Pleti: všetky typy pleti, zvlášť vhodné pre citlivú pleť

Kožný Problém: senzitivita, podráždenie, oslabená kožná bariéra, dehydratácia

Použitie: Naneste pár kvapiek na tvár po čistení, pred použitím krémov. Možno používať ráno a/alebo večer.

HA 5 Light

5 foriem kyseliny hyalurónovej s rôznou molekulovou hmotnosťou a štruktúrou spája sily v tomto ľahkom a rýchlo absorbujúcom zložení na hydratáciu, zjemnenie a napumpovanie pokožky vlhkosťou.

Typ Pleti: všetky typy pleti, ideálne pre zmiešanú, mastnú pleť

Kožný Problém: dehydratácia, poškodená kožná bariéra

Použitie: Naneste niekoľko kvapiek na tvár alebo zmiešajte s vašim obľúbeným krémom. Môže byť použitý ráno a / alebo večer.

HA 5 Rich

5 foriem kyseliny hyalurónovej v rôznej molekulovej hmotnosti a štruktúre hodvábne a bohaté sérum na hydratáciu, zjemnenie a vyhladenie pokožky.

Typ Pleti: všetky typy pleti, ideálne pre normálnu, suchú pleť

Kožný Problém: dehydratácia, narušená ochranná bariéra

Použitie: Naneste niekoľko kvapiek na tvár alebo do vášho obľúbeného krému. Môže byť použitá ráno a / alebo večer.


5. RUTINY s Geek & Gorgeous 

Pre mladšie vyzerajúcu pleť

☀️ RÁNO – pre mladšie vyzerajúcu pleť

Jelly JokerC-Glow
pre rozjasnenie, zjednotenie tónu pleti, podpora tvorby kolagénu
Liquid Hydratation
hydratácia
Stress Less
upokojenie a obnova pokožky
a/ alebo
ostatné séra
Obľúbený krémSPF

? VEČER 1 – EXFOLIÁCIA – pre mladšie vyzerajúcu pleť

 

Jelly Joker Smooth Out 30/100ml
najsilnejší exfoliant zameraný proti starnutiu pre sviežu nádhernú pleť. Pri pravidelnom používaní poskytuje zdravšiu a pestovane vyzerajúcu pokožku.
Liquid Hydratation
hydratácia a upokojenie
Stress Less
upokojenie a obnova pokožky
a/alebo
ostatné séra
Obľúbený krém

? VEČER 2 – RETINOIDY – pre mladšie vyzerajúcu pleť

 

Jelly Joker Liquid Hydratation
hydratácia a upokojenie
Stress Less
upokojenie a obnova pokožky
A-Game 5/10
 pomáha spomaliť všetky príznaky starnutia
Obľúbený krém

Pre mastnú, problematickú pleť

☀️ RÁNO – pre mastnú problematickú pleť

ApadHAlight
Jelly Joker Liquid Hydratation
hydratácia
B-Bomb
pomáha zmiešanej pokožke riešiť nedokonalosti: zväčšené póry, zvýšená produkcia mazu a stopy po vyrážkach.
aPAD
pomáha vyrovnávať tón pleti, normalizuje produkciu mazu a pokožku upokojuje.
A/ALEBO
Ha 5 Light
hydratácia
Obľúbený krémSPF

? VEČER 1 – EXFOLIÁCIA – pre mastnú problematickú pleť

 

Jelly Joker Cheer up 30/100ml
bojuje s niekoľkými typickými problémami kombinovanej pokožky vrátane zväčšených pórov, zvýšenej produkcie, čiernych bodiek, akné a škvŕn po akné.
Liquid Hydratation
hydratácia a upokojenie
B-Bomb
pomáha zmiešanej pokožke riešiť nedokonalosti: zväčšené póry, zvýšená produkcia mazu a stopy po vyrážkach.
Obľúbený krém

? VEČER 2 – RETINOIDY – pre mastnú problematickú pleť

Jelly Joker Liquid Hydratation
hydratácia a upokojenie
B-Bomb
pomáha zmiešanej pokožke riešiť nedokonalosti: zväčšené póry, zvýšená produkcia mazu a stopy po vyrážkach.
A/ALEBO
ďalšie séra
A-Game 5/10
 pre zjemňovanie pigmentácií, pomáha pokožke náchylnej na akné.
Obľúbený krém

☀️ RÁNO/? VEČER – pre mastnú problematickú pleť

Jelly Joker Liquid Hydratation
hydratácia a upokojenie
Porefectly Clear
sa používa raz za deň alebo každý druhý deň ráno alebo večer,
na uvoľnenie pórov a zlepšenie problémov zmiešanej pleti ako sú sú čierne bodky a zvýšená tvorba mazu.
B-Bomb
pomáha zmiešanej pokožke riešiť nedokonalosti: zväčšené póry, zvýšená produkcia mazu a stopy po vyrážkach.
A/ALEBO
ďalšie séra
Obľúbený krémSPF -ráno

6. Čo s čím kombinovať a čo nie

Základ je to neprehnať 🙂 Vyskladajte si jednoduchú rutinu.

Nepoužívajte v jednej rutine Exfolianty a Retinoidy (striedajte ich, jeden večer exfoliant, druhý večer retinoid), Exfolianty a Retinoidy používajte večer. C-Glow (vitamín C) používajte ráno.

Rozdelenie produktov podľa stavu pleti:

anti aging
akné, čierne bodky, mastná pleť
citlivá pleť, začervenanie
hyper-pigmentácia
poškodená kožná bariéra
akné +
anti aging

Zdroj: https://geekandgorgeous.com/sk

Ďakujeme za prečítanie.

Dajte vedieť, aké máte skúsenosti so zaradením produktov Geek & Gorgeous  do svojej rutiny, aké boli pre Vás najužitočnejšie kombinácie.

Pekný deň prajem.

Maja

Pridaj komentár

ROSEMONT