Návod na použitie rastlinných farieb na vlasy KHADI

OBSAH:

 • Úvod k rastlinným farbám na vlasy Khadi
 • Ako fungujú rastlinné farby na vlasy Khadi
 • Každý vlas je iný – vplyv typu vlasov
 • Otestovanie farby pred farbením
 • Čo budete pri farbení vlasov potrebovať
 • Optimálna príprava vlasov pred farbením
 • Príprava farbiacej pasty – miešanie rastlinnej farby na vlasy
 • Nanášanie rastlinnej farby Khadi do vlasov
 • Doba pôsobenia
 • Po nafarbení vlasov – ako si zaistiť maximálnu stálosť farby
 • Tipy pre ešte intenzívnejšiu starostlivosť – čo môžete pridať do Vašej zmesi s rastlinnou farbou na vlasy Khadi
 • Farbenie odrastených vlasov
 • Špeciálnej upozornenie pre farbenie šedivých vlasov
 • Dvojstupňové farbenie šedivých vlasov
 • Špeciálne inštrukcie pre použotie Khadi SENNA / CASSIA a Khadi prášku AMLA
 • Špeciálne varianty prípravy farbiacej zmesi z rastlinných vlasových farieb Khadi
 • FAQ – často kladené otázky

 

Úvod k rastlinným farbám na vlasy Khadi

Vlasové farby Khadi sa starajú o Vaše vlasy čisto prírodnou cestou. Farby Khadi sú 100% prírodného, rastlinného pôvodu. Podobne aj ďalšie naše výrobky vlasovej a pleťovej starostlivosti účinkujú cez čisto prírodné účinne zložky.

Farby na vlasy Khadi obsahujú špecifické bylinky. Ktoré sa používajú v ajurvédské medicíne. Tie posilnia Vaše vlasy a dodajú im výnimočný lesk.

Rastlinné farby na vlasy Khadi neobsahujú žiadne konzervačné látky, zosilovače farieb, peroxidy a iné chemické prísady. Našou prioritou je Vaše zdravie a bezpečnosť.

Všetky naše rastlinné farby sú testované na obsah toxických látok a ťažkých kovov. Sú predmetom pravidelnej, starostlivej kontroly nezávislými certifikovanými laboratóriami.

Vďaka vysokej kvalite surovín, obzvlášť starostlivému spracovaniu a odborným výrobným postupom farbia rastlinné farby na vlasy Khadi intenzívnejšie, ako niektoré rastlinné farby, ktoré ste doposiaľ poznali. Majte to prosím na pamäti, keď budete používať naše rastlinné farby na vlasy prvý krát.

Doprajte si zdravé a lesklé vlasy s Khadi – a to len silou prírody. Bez chemických efektov a bez zaťažovania pokožky hlavy a vlasovu chemickými látkami.

Ako fungujú rastlinné farby na vlasy Khadi

Rastlinné farby na vlasy Khadi farbia vlasy trvale (s výnimkou neutrálne farby Khadi SENNA / CASSIA). Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste farbu pred prvým použitím nutne otestovali na pramienku Vašich vlasov, aby ste zabránili nechcenému výsledku farbenia.

Podrobnosti nájdete na nasledujúcich stránkach. Rastlinné farby na vlasy pôsobí ako glazúra, alebo aj ako jemný náter okolo jednotlivých vlasov. To znamená, že farebný výsledok do značnej miery závisí na prirodzenej farbe Vašich vlasov. Vďaka tomuto pôsobeniu zároveň vytvoríte jedinečné, individuálne tóny a reflexie. Pravidelné používanie farieb Khadi postupne zontenzívni odtieň, ktorý ste si vybrali.

Pretože v rastlinných farbách na vlasy Khadi nie sú obsiahnuté žiadne syntetické zložky, nie je možné s nimi vlasy zosvetliť.

Čo sa týka odrastených vlasov, odporúčame Vám ich dofarbovanie, aby ste zabezpečili vyrovnanosť farby v celej dĺžke vlasov. Keďže vo vlasoch skôr zafarbených sa už farba nachádza, môže sa stať, že vlasy v minulosti už farbené budú zafarbené intenzívnejšie než odrastené, ktoré ešte s farbou do styku neprišli. V ďalšom texte sme preto pripravili niekoľko užitočných rád aj na farbenie odrastených vlasov.

Všetky rastlinné farby na vlasy Khadi môžete medzi sebou ľahko kombinovať. Zmesový pomer je závislý na Vami preferovanom farebnom odtieni, na štruktúre Vašich vlasov a na ich aktuálnej farbe.

Každý vlas je iný – vplyv typu vlasov

Rovnako tak, ako sa od seba líšia rôzne typy vlasov svojím vzhľadom, je odlišná aj štruktúra rôznych typov vlasov. Vlasy môžu byt jemné, normálne, zdravé a lesklé, alebo tiež narušené a rozštiepené. Okrem prirodzených rysov a štruktúry Vašich vlasov je podstatné, akú starostlivosť vlasy dostali doteraz. Chemicky ošetrené vlasy, a to najmä blond vlasy, sú väčšinou veľmi vyčerpané, lámavé a krehké. Poškodené končeky bývajú bez lesku a potrebujú starostlivosť.

Okrem vlasovej štruktúry je pre výsledok farbenia smerodajná aj východisková farba Vašich vlasov. Tak budú poškodené alebo chemicky ošetrené vlasy zafarbené intenzívnejšie než napr. zdravé a silné vlasy, obdobne je tomu aj v prípade jemných vlasov. Ak si nie ste istí, akú máte štruktúru vlasov, môže okrem otestovania na vzorke vlasov vyskúšať aj farbenie s kratšou dobou pôsobenia.

Otestovanie farby pred farbením

Aby sa zabránilo nechcenému farebnému výsledku, odporúčame, a to najmä pred prvým použitím rastlinných farieb na vlasy Khadi, otestovať farbu na vzorke vlasov.

Môžete si ľahko, v priebehu niekoľkých dní nazhromaždiť dostatok vlasov napr. z kefy. Tieto vlasy vložte do malého množstva namiešanej farbiacej pasty. Misku zakryte a umiestnite ju na teplé miesto. Ak ste nazhromaždili dostatok vlasov pre Vaše testovanie, mali by ste otestovať rôzne doby pôsobenia. Každú časť testovaných prameňov teda odobrať z farbiace pasty po 30, 60, 90 a 120 minútach. Vzorky vlasov dôkladne umyte vlažnou vodou. Následne odporúčame počkať pred samotným použitím rastlinné farby na vlasy Khadi po dobu 24 až 48 hodín, aby ste mohli posúdiť, ako sa farba na testovaných vlasoch vyvinula. Intenzita rastlinnéj farby na vlasy môže totiž počas tejto doby vplyvom vzduchu zosilnieť.

Čo budete na farbenie potrebovať

– RASTLINNÚ FARBU NA VLASY KHADI (odtieň podľa vášho výberu),

– dostatočne veľkú misku a vidličku na zamiešanie farby,

– teplú / horúcu vodu (teplota vody závisí od zvoleného odtieňa a je veľmi dôležitá),

– štetec na nanášanie rastlinné farby na vlasy,

– jednorazové rukavice na ochranu rúk (sú súčasťou balenia),

– starý uterák k ochrane oblečenia,

– sprchovacie čiapku alebo igelitovú fóliu na zakrytie vlasov,

– uterák, vlasový turban alebo vlnenú čiapku, aby ste mohli udržať nanesenú pastu vo vlasoch v teple.

farbenie vlasov

Optimálna príprava vlasov na farbenie

Najprv si umyte vlasy jemným šampónom (napr. Khadi ajurvédským ŠAMPÓNOM AMLA). Pamätajte, že mnohé komerčné produkty starostlivosti o vlasy obsahujú silikóny. Silikóny sa pridávajú často do kozmetických výrobkov, pretože fungujú ako film okolo jednotlivých vlasov a budia dojem jasnejších a zdravších vlasov. Postupom času sú však vlasy doslova obklopené silikónom a už nie sú schopné vstrebať ošetrujúce prípravky alebo farbu. Aj farbenie rastlinnými vlasovými farbami tým môže byť narušené. Pred použitím rastlinných farieb na vlasy Khadi venujte teda pozornosť tomu, či Vaše vlasové prípravky neobsahujú silikóny.

Ak si nie ste istí, či Vaše prípravky starostlivosti o vlasy obsahujú silikón (vlasové šampóny Khadi silikón samozrejme neobsahujú), mali by ste si pred nanesením rastlinnej farby na vlasy Khadi umyť vlasy peelingovým šampónom alebo lávou.

Takto budú vlasy optimálne pripravené prijať farbu.

Najlepšie je nanesenie farby na umyté vlasy osušené uterákom, tým bude zabezpečené rovnomerné nanesenie farby.

Príprava farbiacej pasty – miešanie rastlinných farieb na vlasy

Rozmiešajte potrebné množstvo prášku s teplou vodou, až vznikne jemná hladká pasta (pre vlasy po ramená budete potrebovať cca 80 – 100 g prášku). Uistite sa, aby ste prášok nevdychovali.

Pre dosiahnutie optimálneho výsledku farbenia je dôležitá teplota vody, je daná zložením jednotlivých odtieňov farieb Khadi.

Teplota vody v prípade všetkých hnedých a tmavých odtieňov Khadi:

V prípade týchto odtieňov rastlinných farieb na vlasy Khadi použite vodu s teplotou 50 ° C, a to z dôvodu obsiahnutého podielu indiga.

Teplota vody pri použití niektorej z farieb:

 • Khadi ČISTÁ HENNA
 • Khadi HENNA, Amla & Jatropha
 • Khadi HENNA & Amla

V prípade týchto odtieňov by ste mali použiť horúcu vodu namiesto teplej (a to cca 60-90 ° C), pretože tieto odtiene na báze henny farbia intenzívnejšie, keď sú namiešané s horúcou vodou. Takto namiešaná farba je pripravená na nanášanie, akonáhle vychladne na pre Vás komfortnú teplotu. Nikdy nenanášajte horúcu pastu, aby nedošlo k popáleniu pokožky hlavy.

Tip na miešanie pasty:

Pre maximálne ľahké zmiešaní farbiaceho prášku s vodou môžete použiť príručný ponorný kuchynský mixér. Zabezpečí Vám rýchle a spoľahlivé vytvorenie homogénnej pasty.

Nanášanie rastlinných farieb Khadi do vlasov

Nezabudnite si prosím chrániť odev – prípadné vzniknuté škvrny sa ťažko odstraňujú, niekedy sa nedajú odstrániť vôbec. Dajte si zároveň priložené rukavice, pretože farba intenzívne lipne najmä za nechtami a vymýva sa pomaly.

Naneste namiešanú farbiacu pastu, pokiaľ možno teplú, vrstvu po vrstve do vlasov, najlepšie štetcom na nanášanie vlasových farieb. Začnite pri korienkoch vlasov, resp. na odrastajúcich, a prepracujte sa prameň po prameni do celej dĺžky vlasov.

Pred farbením si môžete rozdeliť vlasy pomocou štipcov do niekoľkých segmentov. Postupným uvoľňovaním štipcov potom môžete spoľahlivo zafarbiť jednotlivé oblasti.

Je tiež praktické oddeliť štipcom zafarbené vlasy od nenafarbených, aby sa neplietli, a postupne nafarbené vlasy uvoľňovať.

Vmasírujte prstami nanesenú pastu do zvyšku vlasov po celej hlave. Takto bude zaručený rovnomerný výsledok v celej dĺžke Vašich vlasov.

Po nanesení farbiace pasty na vlasy si nasaďte igelitovú sprchovaciu čiapku, aby sa vyvinul dostatok tepla. Je veľmi dôležité dbať na to, aby boli čiapkou zakryté tiež spánky a zátylok. Natretá farba by totiž nemala nikde vyschnúť. Vlasy je následne nutné udržať v teple. Pre podporenie tepelného efektu si teda zabaľte okolo hlavy uterák na spôsob turbanu. Namiesto uteráka môžete využiť napr. vlnenú čiapku, ktorá tiež zahreje. Pred zakrytím vlasov uterákom alebo vlnenou čiapkou si takisto môžete prehriať vlasy fénom.

Čím teplejšiu budete mať pastu vo vlasoch, tým intenzívnejší bude výsledok.

Doba pôsobenia

Doba pôsobenia pasty s rastlinnými farbami Khadi závisí na Vašej voľbe, rovnako ako na štruktúre Vašich vlasov. Ako už bolo povedané, čím dlhšia je doba pôsobenia, tým intenzívnejší je výsledná farba. Nechajte pastu pôsobiť medzi 30 minútami (pre ľahké sfarbenie alebo u veľmi poškodených vlasov) a 2 hodinami.

Po zafarbení vlasov – ako si zaistiť maximálnu stálosť farby

Po uplynutí doby pôsobenia opláchnite vlasy vlažnou vodou. Vlasy oplachujte dovtedy, kým nie sú zvyšky rastlinnej farby z vlasov vymyté a kým voda nezostane číra. Rastlinné farby na vlasy Khadi sú veľmi jemne namletej a možno ich preto ľahko opláchnuť iba vodou.

Ak je to možné, vyhnite sa prosím umývanie šampónom a používanie stylingových prípravkov počas 24 hodín po umytí vlasov, aby sa farba vo vlasoch lepšie zafixovala. Ďalší deň môžete už vlasy umyť šampónom.

Takisto ošetrujúce vlasové oleje Khadi Vám pomôžu predĺžiť trvalosť farby, napr. KHADI VLASOVÝ OLEJ AMLA. Po zafarbenie vlasov vmasírujte malé množstvo vlasového oleja do vlasovej pokožky a do celej dĺžky vlasov a nechajte ho pôsobiť aspoň hodinu. Olej môžete nechať pôsobiť aj cez noc. Potom si umyte vlasy šampónom ako obvykle.

Upozorňujeme, že farby môžu počas nasledujúcich 24 – 48 hodín po opláchnutí vplyvom kyslíka ešte trochu stmavnúť.

Pokiaľ by Vám nevyhovoval výsledok farbenia, voľte pri ďalšom farbení dlhší alebo kratší čas pôsobenia, alebo si môžete namiešať rastlinné farby na vlasy Khadi medzi sebou – Vašej fantázii sa medze nekladú.

Tipy pre ešte intenzívnejšiu starostlivosť

Čo môžete pridať do Vašej zmesi s rastlinnou farbou na vlasy Khadi

Lepšiu stálosť farby vo vlasoch je možné zabezpečiť tiež tým, že do zmesi rastlinnej farby na vlasy Khadi pridáte silný čaj, kávu alebo soľ. Pre podporenie červeného odtieňa môžete do zmesi vmiešať červené víno namiesto vody alebo čaju. Pretože alkohol obsiahnutý vo víne môže vlasy vysušiť, je nutné víno po niekoľko minút variť, než alkohol vyprchá.

Najmä krepové vlasy majú v ojedinelých prípadoch tendenciu k tomu, že sa farbením rastlinnými farbami ľahko vysušia. Tento efekt je spôsobený adstringentným (sťahujúcim) účinkom rastlinných farieb na vlasy. Môžete tomu predísť tým, že do farbiace pasty primiešate vlasovú kúru alebo kondicionér neobsahujúci silikóny.

Pre vlasy, ktoré potrebujú skutočne vysokú starostlivosť, je možné pridať do farbiacej zmesi KHADI PRÁŠOK AMLA. Khadi prášok Amla je vynikajúci ošetrujúci prostriedok. Ovocie amla obsahuje jednu z najvyšších koncentrácií vitamínu C. Vaše vlasy budú po použití Khadi prášku Amla obzvlášť lesknúce a žiarivé. Pridaním Khadi prášku Amla však môžete zároveň ovplyvniť farebný odtieň. Červené tóny sa stanú intenzívnejšie a odtiene Khadi, ktoré obsahujú indigo, dostanú červený nádych. Prášok Amla však nepridávajte do odtieňov s vysokým podielom indiga – Khadi ČISTÉ INDIGO, Khadi ČIERNA a Khadi TMAVO HNEDÁ. Kyslé prostredie, ktoré Amla predstavuje, nie je pre farbiaci účinok indiga v prípade tmavých odtieňov optimálny.

Ak majú Vaše vlasy sklon k suchosti, môžete do Vašej farbiacej zmesi pridať med, mlieko alebo jogurt. Každý vlas reaguje na tú či onú prísadu individuálne. Môžete však bez problémov vyskúšať rôzne prísady, bez obáv z toho, že sa vlasy pokazia. Ak by boli Vaše vlasy po farbení trochu nepoddajné, môžete pri Vašom ďalšom farbení vyskúšať inú prísadu, aby ste zistili, ktorá vyhovuje Vašim vlasom najlepšie. Vaše vlasy Vám budú za otvorenosť k tomuto experimentovaniu vďačné.

Je však nutné vyhnúť sa pridávaniu olejov do Vašej farbiacej zmesi, pretože veľmi mastné výrobky zamedzujú absorpciu farbiva do vlasov.

Farbenie odrastených vlasov

Ako už bolo uvedené, je možné, že po opakovanom farbení budú Vaše vlasy v dĺžkach tmavšie ako na odrastených vlasoch. Aby ste tomu predišli, odporúčame dofarbovanie odrastených vlasov. To znamená, použitie rastlinné farby iba na odrasty.

Príprava bude rovnaká, ako by ste farbili vlasy v celej dĺžke.

Na farbenie odrastov môžete rozdeliť Vaše vlasy do rôznych častí pomocou spôn alebo štipcov. Ich postupným uvoľňovaním sa prepracujte krok za krokom cez jednotlivé časti vlasov a vždy naneste farbu iba do prvých centimetrov odrastov.

Ak máte k dispozícii staršiu nanášaciu fľaštičku, môžete namiešať rastlinnú farbu na vlasy Khadi viac tekutú a naplniť ňou fľaštičku. Možno budete potrebovať o niečo väčší otvor vo fľaštičke, aby ste pastu mohli ľahko vytlačiť. Prepracujte sa krok za krokom cez jednotlivé časti vlasov.

Opäť platí, že doba pôsobenia závisí na tom, ako intenzívnu farbu preferujete a na štruktúre Vašich vlasov.

Špeciálne upozornenia na farbenie sivých vlasov

Rastlinné farby na vlasy kryjú výnimočne dobre aj sivé vlasy. Zároveň prosím vezmite na vedomie, že pri použití odtieňov s vysokým obsahom indiga (odtiene Khadi Tmavohnedá, Čierna, Čisté indigo) sa môžu sivé vlasy zafarbiť s modrým alebo zeleným nádychom. Aby sa zabránilo týmto nežiaducim farebným tónom, nemali by byť v prípade sivých vlasov tieto odtiene aplikované napriamo. Ako naše zákazníčky uvádzajú, u tmavo hnedého odtieňa rastlinných farieb Khadi sú tieto farebné zmeny pozorované len zriedka. Pre istotu však odporúčame otestovanie na vzorke vlasov.

Farbenie sivých alebo blond vlasov na tmavší odtieň je však možné. A to pomocou dvojkrokového farbenie, ktoré je popísané nižšie.

Dvojkrokové farbenie sivých vlasov

Ako už bolo uvedené vyššie, rastlinné farby Khadi pôsobia na vlasy ako glazúra – film okolo jednotlivých vlasov. To znamená, že farebný výsledok je podstatne určený Vašou východiskovou farbou vlasov. Vďaka tomu vznikajú jedinečnej tóny. Na druhej strane ale môžu vzniknúť aj farebné rozdiely medzi Vašimi sivými vlasmi a medzi tými, ktoré ešte nie sú šedé.

Rastlinná farba henna má tú vlastnosť, že vytvára pevné spojenie s vlasom, zatiaľ čo farbivo indigo má menšiu priľnavosť, najmä na sivé vlasy. Z toho vyplýva, že podiely indiga v zmesi farby sa pod vplyvom určitých okolností vymyjú rýchlejšie, než červené zložky zmesi. Zvlášť na sivých vlasoch môže indigo veľmi rýchlo vyblednúť, zatiaľ čo okolité vlasy zostanú ešte tmavé, čo môže vyústiť v nežiaduce kontrasty.

Pre minimalizáciu tohto efektu je vhodné farbiť vlasy v 2 krokoch, a to najmä ak ste si vybrali veľmi tmavý odtieň. Tým sa môže lepšie spojiť podiel indiga v namiešanej farbe s Vašim vlasom a dosiahnete lepšiu stálosť farby aj na sivých vlasoch.

V prvom kroku si teda predfarbite vlasy jednou z týchto farieb na vlasy Khadi:

Khadi čistá Henna

Khadi Henna, Amla & Jatropha

Khadi Henna & Amla

Doba aplikácie opäť závisí od individuálnej štruktúre vlasov, najmä na tom, či máte vlasy jemné alebo silné. Farbiace pastu z vlasov vymyte.

Na takto predfarbené vlasy môžete ihneď potom začať bezpečne nanášať zvolený tmavý farebný odtieň, a to spôsobom, ako bolo popísané vyššie. Tým dosiahnete žiadaný farebný výsledok.

Špeciálne inštrukcie pre použitie Khadi SENNA / CASSIA a Khadi prášku Amla

Špeciálne inštrukcie platia pre použitie neutrálnej vlasovej farby Khadi SENNA / CASSIA.

Jedná sa o nefarbiacu vlasovú kúru, ktorú môžete použiť na všetky typy vlasov. Vlasy intenzívne ošetruje a vyživuje.

Z prášku namiešajte pastu rovnakým spôsobom, ako u rastlinných farieb na vlasy a naneste ju tiež rovnakým spôsobom. Pre zaliatie prášku použite horúcu vodu, o teplote 60 – 90 ° C.

U zdravých vlasov nie je definovaná žiadna špecifická doba pôsobenia, pretože Khadi SENNA / CASSIA nefarbí.

Pri veľmi poškodených vlasov sa v ojedinelých prípadoch môže stať, že blond vlasy získajú ľahký nazelenalý tón, najmä ak necháte kúru pôsobiť dlho. Preto aj u tohto výrobku odporúčame, aby ste ho pred použitím otestovali na vzorke vlasov. V prípade veľmi poškodených blond vlasov odporúčame nechať túto kúru zo začiatku pôsobiť len krátky čas, cca 15 minút.

Pre ešte intenzívnejšiu starostlivosť si môžete namiešať kúru z Khadi SENNA / CASSIA a z Khadi prášku Amla. Pomer závisí na Vašich preferenciách a na potrebách Vašich vlasov. Aj starostlivosť čistým Khadi práškom Amla je úplne bez problémov, vrelo ju odporúčame.

Namiešajte si teda svoju individuálnu zmes Khadi SENNA / CASSIA a Khadi prášku Amla s teplou vodou, tak ako u farieb, a nechajte ju pôsobiť. Ani tu nemusíte zohľadňovať žiadnu konkrétnu predpísanú dobu pôsobenia. Napriek tomu u kúry obsahujúce aj prášok Amla môže vo výnimočných prípadoch dôjsť k veľmi miernemu zosvetlenie vlasov, a to vďaka obsiahnutému vitamínu C a kyselinám.

Špeciálne varianty prípravy farbiacej zmesi z rastlinných vlasových farieb Khadi ( “kyslý štart”)

Jednotlivé odtiene farieb na vlasy Khadi môžete medzi sebou ľahko a bez problémov miešať. Pridaním odtieňa Khadi ČISTÉ INDIGO do Vašej farbiacej zmesi môžete farebný tón stmaviť, pridaním odtieňa Khadi ČISTÁ HENNA dosiahnete tmavších tónov, pridaním Khadi neutrálnej farby SENNA / CASSIA potom svetlejších odtieňov.

Všetky naše červené odtiene môžete zintenzívniť, ak namiešate Vašu farbiace pastu “kyslo”. V tomto prípade namiešajte pastu s použitím horúcej vody a pridajte 1 – 3 polievkové lyžice citrónovej šťavy. Možno tiež použiť niekoľko lyžíc jablčného muštu alebo prírodného octu.

Namiešanú pastu zakryte fóliou alebo alobalom a nechajte ju stáť na teplom mieste, aby došlo k uvoľneniu farbív. Doba, počas ktorej sa zmes vyvíja, je závislá na okolitej teplote. Pri normálnej izbovej teplote odporúčame nechať pastu odležať cca 12 hodín. Čím teplejšie Vašu misku uložíte, tým je táto doba kratšia. Kyseliny vyvolávajú počas tejto doby uvoľnenia farbiva z rastlinného podielu, ktoré sa ukáže viditeľné ako tzv. Efekt “dye-release” – uvoľnenie farbív.

Znamená to, že povrch Vašej pasty pomaly získava tmavší odtieň, zatiaľ čo zvyšok pasty pôsobí sviežo zeleno. Ak si nie ste istí, či je Vaša farba už pripravená, môžete jednoducho odstrániť pastu lyžičkou aby ste videli, či už došlo k farebnej zmene.

Okrem zintenzívnenie farby je “kyslá” farbiaca zmes praktická tiež v tom, že pri aplikácii nemusíte dávať pozor na udržiavanie teploty zmesi, pretože farbiace látky sa vďaka kyslosti rozsiahlo uvoľnili už pred samotným farbením.

Výnimkou sú odtiene obsahujúce indigo. Pre optimálny farebný výstup nie je pre indigo vhodné kyslé prostredie. Ak si chcete napríklad namiešať svoje vlastné farebné odtiene zmiešaním henny a indiga, mali by ste “kyslo” pripraviť iba podiel henny a podiel indiga namiešať zvlášť. Ten potom starostlivo premiešajte s podielom henny až tesne pred nanášaním Vašej pasty na vlas

FAQ – ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Otázka: Dochádza u rastlinných farieb Khadi k vymývaniu farby?

Odpoveď: Pri rastlinných farbáchb Khadi sa v zásade jedná o trvalé farbenie. Síce nedochádza k zásahu do štruktúry vlasov, tzn. farebné pigmenty sa ukladajú len na vonkajších vrstvách vlasu, napriek tomu je toto spojenie s vlasom veľmi stabilné. Obzvlášť červené odtiene sú veľmi odolné a môžu v priebehu času len trochu vyblednúť. Trvanlivosť zafarbenia je tiež závislá na tom, ako často ste si vlasy rastlinnými farbami už farbili.

Odtiene s vyšším podielom indiga sa vymývajú trochu viac, pretože u nich nie je spojenie s vlasom tak stabilné. Avšak aj u indiga možno očakávať, že zvyšková farba na vlasoch zostáva trvalo.

Otázka: Ako dlho musím čakať medzi dvoma farbeniami?

Odpoveď: Medzi jednotlivými farbeniami nemusíte zohľadňovať žiadne špecifické pauzy. Napriek tomu by ste mali mať na pamäti, že sa počas 24-48 hodín môže farba na Vašich vlasoch ešte zmeniť. Takže ak ešte nie ste úplne spokojní s Vašim farebným výsledkom, mali by ste túto dobu počkať a až potom posúdiť, či je potrebné ďalšie farbenie.

Otázka: Je možné použitie rastlinných farieb na vlasy s trvalou?

Odpoveď: Aj na vlasy s trvalou onduláciou môžete bez problémov použiť naše rastlinné farby na vlasy. U vlasov poškodených chemickými zásahmi bude mať farba dokonca ošetrujúci efekt. Podobne nie je problém použitia trvalej na vlasy zafarbené rastlinnú farbou, tu sa však môže stať, že trvalá ondulácia nebude držať tak dobre, prípadne že vyžaduje dlhšiu dobu pôsobenia. V každom prípade odporúčame obrátiť sa na kaderníctvo, ktoré majú odborníkov so skúsenosťami s rastlinnými farbami.

Otázka: Môže použitie rastlinných farieb na vlasy vyvolať alergiu a neznášanlivosť?

Odpoveď: Áno, dokonca aj na rastlinné vlasové farby môžu ľudia s alergiami a neznášanlivosťou reagovať. Bohužiaľ každá prírodná alebo syntetická látka môže vyvolať reakciu. Ak máte podozrenie na neznášanlivosť, napríklad preto, že máte všeobecne veľký sklon k vzniku alergií, mali by ste si urobiť test na alergiu u Vášho kožného lekára. Môžete si tiež vykonať vlastný test namiešaním malého množstva rastlinnej vlasovej farby a nanesením na nenápadné miesto, kde ju necháte pôsobiť až 48 hodín. Pri tomto teste berte prosím do úvahy, že aj malé množstvo farebnej pasty môže silne farbiť. V každom prípade sa v prípade rastlinných farieb na vlasy Khadi môžete spoľahnúť, že farby neobsahujú žiadne skryté zložky, ako je napr. Alergénne PPD (parafenylendiamín).

Otázka: Môžem miešať bez obáv všetky farebné odtiene?

Odpoveď: Všetky rastlinné farby na vlasy Khadi možno miešať medzi sebou, a to úplne bez obáv, a tak si vytvoriť svoju individuálnu farbu podľa Vášho výberu. Vašej fantázii sa medze nekladú. Ak neradi riskujete, otestujte si Vašu zmes na skúšobných pramienkoch vlasov.

Otázka: Farba príliš začervenala alebo príliš stmavla, čo mám robiť?

Odpoveď: V podstate tu možno znovu zopakovať, že mimoriadne vysoko kvalitné rastlinné farby na vlasy Khadi farbia veľmi silno, a z tohto dôvodu skutočne nemožno než odporučiť otestovanie farby na vzorke vlasov. Ak už sa stalo a Vaše vlasy sa nafarbili príliš intenzívne, sú nasledujúce možnosti.

U príliš červených tónov, môžete vykonať ešte jedno zafarbenie, a to niektorou z farieb hnedého spektra rastlinných farieb na vlasy Khadi. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, nechajte farbu pôsobiť iba veľmi krátko, aby Vaše vlasy neboli príliš tmavé (odporúčame opäť otestovanie na vzorke vlasov).

Ak sa vlasy zafarbili príliš tmavo, je oveľa ťažšie zosvetliť ich o jeden alebo dva tóny. Je tu potrebná trpezlivosť. Pretože sa stmavujúci podiel indiga v zmesi rastlinných farieb vymýva rýchlejšie ako červený farbiaci podiel henny, bude Vaša farba časom trochu blednúť, prípadne získa červený nádych. Niektoré zákazníčky uvádzajú, že pravidelné ošetrenie vlasov s Khadi SENNA / CASSIA, namiešané s Khadi práškom Amla a s citrónovou šťavou vlasy opäť trochu zosvetlia.

Ďalšou metódou sú pravidelné vlasové kúry s veľmi dlhou dobou pôsobenia, a to aj cez noc. Tiež zmes medu, olivového oleja a citrónovej šťavy môže vlasy ľahko zosvetliť.

Otázka: Existujú blond odtiene rastlinných farieb na vlasy Khadi?

Odpoveď: Náš tím v Indii pracuje usilovne na tom, aby vytvoril ideálnu zmes pre blond vlasy. Vzhľadom k tomu, že v našich receptúrach vychádzame zo starých indických tradícií, pričom blond vlasy sú v Indii skôr raritou, je to veľká výzva. Akonáhle však vytvoríme vhodnú receptúru, ponúkneme Vám s veľkým potešením v našom sortimente aj rastlinnú farbu na blond vlasy.

Otázka: Namiešal som príliš veľa farby, čo teraz?

Odpoveď: To nie je problém. Zamrazte zvyšok Vašej farbiace pasty, dobre uzatvorenú v sáčku na zamrazovanie alebo v plastovej miske a uchovajte ju do ďalšieho farbenia. Nezabudnite na popis, aby ste mohli pri nasledujúcom farbení namiešať správne pomery.

Zmrazenú rastlinnú farbu na vlasy Khadi stačí rozmraziť pri izbovej teplote a použiť ju po krátkom zahriatí.

Otázka: Je možné sivé vlasy zafarbiť aj v jednom kroku?

Odpoveď: To z veľkej časti záleží na štruktúre Vašich vlasov, ale aj na zvolenom odtieni farby. Ako uvádzajú mnohé zákazníčky, boli s farbami Khadi svetlo hnedá, Khadi orechovo hnedá a Khadi TMAVO HNEDÁ ich vlasy dokonale pokryté už pri farbení v jednom kroku, obdobne s červenými odtieňmi Khadi.

S farbením testovacieho pramienku zistíte, či Vaše vlasy tiež prijmú farbu tak dobre. V opačnom prípade by ste radšej mali uprednostniť dvojkrokovú metódu.

Otázka: Ako sa rastlinná vlasová farba chová k chemicky farbeným vlasom?

Odpoveď: V zásade je samozrejme možné farbiť rastlinnými farbami aj vlasy chemicky zafarbené. Odporúčame zároveň otestovať si farbu na pramienku vlasov, aby ste mali istotu, že nedôjde k nežiadaným farebným výsledkom. Tie môžu postihnúť predovšetkým zosvetlené – odfarbené vlasy, ktoré buď farbu veľmi silno prijmú, alebo tiež môžu reagovať farebnými zmenami smerom k zelenej, modrej, alebo dokonca k fialovej.

Neodporúčame odfarbovanie vlasov, ktoré boli zafarbené rastlinnou farbou, pretože aj odfarbovanie potom môže viesť k veľmi silným odchýlkam od zvoleného odtieňa. Ak si želáte vlasy zosvetliť, mali by ste sa v každom prípade obrátiť na kompetentný špecializovaný kadernícky salón, ktorý má skúsenosti s farbením rastlinnými farbami.

Otázka: Môžem použiť kúru Khadi SENNA / CASSIA alebo Khadi Amla, hoci už boli vlasy zafarbené rastlinou farbou?

Odpoveď: Samozrejme, kúru Khadi SENNA / CASSIA alebo Khadi prášok Amla môžete použiť kedykoľvek, aj keď už máte farbené vlasy. Najmä ak máte zafarbené iba odrasty, odporúčame starať sa o vlasy pravidelnú kúrou SENNA / CASSIA.

Prajeme Vám veľa úspechov a radosti s rastlinnými farbami na vlasy Khadi!

V prípade ďalších otázok sme Vám samozrejme kedykoľvek radi k dispozícii.

ROSEMONT