Kategórie

Informácie

Nové produkty

Zľavnený tovar

Pleťové séra KVITOK - nadštandardná starostlivosť o vašu pleť

Pleťové séra KVITOK - nadštandardná starostlivosť o vašu pleť

Pleťové séra – nadštandardná starostlivosť o vašu pleť

Každý organizmus je jedinečný a aj pleť každého z nás je iná, a čo sadne jednému, druhému nemusí vôbec. Niekto je alergický napr. na aloe vera, niekomu nerobí dobre citrónový esenciálny olej alebo harmančekový extrakt.

Je ťažké si nájsť to svoje, čo by vám vyhovovalo na 100%, lebo zloženia produktov sa nedajú robiť na mieru. Aby ste si mohli starostlivosť o vašu pleť prispôsobiť v maximálnej možnej miere jej potrebám, KVITOK rozšíril svoju ponuku aj o pleťové séra s jednou kľúčovou aktívnou látkou, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať podľa toho, aké problémy s pleťou aktuálne potrebujete riešiť.

Pleťové séra sú produkty s vysokou koncentráciou aktívnych látok, takže stačia 2-3 kvapky a o vašu pleť bude nadštandardne postarané. Dokážu oveľa účinnejšie a rýchlejšie bojovať proti nedostatkom pleti a napomáhať jej regenerácii. Sú skvelým doplnkom do základnej rutiny.

Nové pleťové séra majú základ:

- olejový základ: skvalán, ktorý je ultra ľahký, perfektne sa vstrebáva a nezanecháva mastný povlak.
- vodný základ:ružová voda. 

AKO BY MALA VYZERAŤ ZÁKLADNÁ KOZMETICKÁ RUTINA? 

S touto problematikou majú mnohí problém. Neviete si vybrať vhodné produkty, mixujete piate cez deviate, snažíte sa zmeniť všetko naraz a nedáte čas vašej pokožke na to, aby si na novú starostlivosť zvykla. Z toho by bol v šoku každý a navyše ani neviete identifikovať produkt, ktorý bol spúšťačom reakcie. Potom sa často stáva, že nakoniec namiesto pozitívnej odozvy vaše pleť zareaguje začervenaním, je podráždená a nová starostlivosť jej vôbec nevyhovuje. Prírodná kozmetika je skvelá, ale nie je v žiadnom prípade antialergénna. Práve pri jej používaní si treba dať pozor a dôkladne odsledovať reakcie kože pri zavádzaní nového produktu.

Nedopĺňajte a nemeňte všetko naraz, dajte tomu naozaj čas a skúšajte zaradiť najprv 1 produkt a sledovať reakcie pleti. Ak to vyhovuje, môžete vyskúšať opäť niečo iné. Nie je totiž nič horšie, ak sa budete snažiť zmeniť všetko od základu a hneď k tomu pridáte masky, peelingy a 3 séra.

Najvhodnejšie preto je, ak si nastavíte základnú rutinu, ktorá bude vašej pleti úplne vyhovovať, a potom si budete hľadať produkty, ktoré by to vašu pleť vyšperkovali do dokonalosti. To však môže trvať mesiace, a dokonca aj roky.

Základnú rutinu si volíte podľa typu pleti, resp. veku, nie je vhodné voliť základ podľa aktuálneho problému, ktorý sa na vašej pokožke objavil. Mala by vyzerať nasledovne: čistenie pleti, pleťová voda a pleťový krém.

Rutina sa počas dňa dopĺňa o ochranu pred slnečným žiarením, na čo nesmieme zabúdať tiež.

Cca po 3-6 týždňoch poctivého používania takejto komplexnej starostlivosti sú viditeľné aj prvé výsledky, keďže približne 3-4 týždne trvá, kým sa kompletne obnoví celá vrstva postupne sa olupujúcich odumretých buniek a na povrchu pokožky je vidieť bunky, ktoré začali byť vyživované pred 3-4 týždňami. Samozrejme, záleží od konkrétnej osoby, a stavu pleti. Čím staršia pleť, tým je výmena buniek pomalšia. Práve preto je dôležité nehodnotiť kozmetické produkty po prvých použitiach, ale je potrebné dať si ozaj čas na vyskúšanie takejto komplexnej starostlivosti.

Niekedy môže dochádzať aj k zhoršeniu stavu pleti, ktoré je dočasné. Môže sa objaviť viac vyrážok, pnutie či nadmerná tvorba mazu. Takéto reakcie môžu trvať podľa dermatológov aj 3 mesiace. Ak sa takéto zhoršenie objaví, nemusí to teda hneď znamenať, že nová starostlivosť nesadla.

Ak si nájdete tie správne základné produkty, k tomuto základu, doplníte ďalšie, ako sú pleťové masky, peelingy či séra, pomocou ktorých budete riešiť konkrétne problémy.

 

AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ PLEŤOVÉ SÉRA, ABY STE Z NICH VYŤAŽILI MAXIMUM

Pleťové séra môžu mať rôzny základ a podľa toho volíme ich poradie pri nanášaní – vodné, gélové, emulzné, olejové, ale nájdeme ich aj v tuhej forme balzamov. Za istú formu pleťového séra môžeme považovať aj jednozložkové oleje (opunciový, konopný, slivkový…).

Pleťové séra by ste mali zaradiť po tonizácii pleti – naneste na pleť 2-3 kvapky a jemne vmasírujte. Pleť by mala byť mierne navlhčená, ak používate olejové séra, balzamy a jednozložkové oleje.

Úlohou pleťového séra je preniknúť hlbšie do pokožky, kde môže pôsobiť, preto je nesmierne dôležité zakončiť celú starostlivosť ešte pleťovým krémom podľa vášho typu pleti, resp. produktom, ktorý obsahuje rastlinné oleje zabraňujúce transepidermálnej strate hydratácie, a teda aj znehodnoteniu aktívnych látok. Nemiešajte však sérum s krémom, počkajte, kým sa úplne vstrebe.

Poradie pri nanášaní sér s rôznym základom záleží najmä od konzistencie – od najľahšieho po najhutnejšie, teda ako prvé vodné, gélové, emulzné, olejové a na záver tuhé balzamy na báze masiel a voskov. Do svojej základnej rutiny môžete zaradiť jedno, alebo aj viac pleťových sér.

Najmä zaradenie hutnejších sér na báze olejov bez vodnej zložky býva problematické. Obvykle totiž platí, že v celkovej rutine by produkt s najväčším obsahom olejovej zložky mal ísť posledný. No, nemusí to vždy takto striktne platiť aj v prípade olejových sér, resp. pleťových olejov. Ak je ich úlohou vyživiť či riešiť nejaký konkrétny problém, mali by ísť “bližšie k centru”, ak sa to dá takto obrazne nazvať. Krém, ktorý má zabezpečiť ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, ide teda až ako posledný. Ak je ich úlohou ochrániť pre nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a zamedziť transepidermálnej strate hydratácie, potom môžu byť použité na záver a niekedy aj namiesto pleťového krému, ak sú komplexnejšie.

 

VODNÉ/GÉLOVÉ SÉRA

Ide o séra na báze vodnej zložky s aktívnou látkou rozpustnou vo vode. Neobsahujú olejovú zložku.

Zelený čaj

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre problematickú pleť s častým výskytom zápalov a zrelšiu pleť.

Kolagén (rastlinný)

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre suchú, dehydrovanú a zrelšiu pleť.

Ženšen

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelú, poškodenú a citlivú pleť.

MSM

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre problematickú, mastnú, atopickú, zrelšiu, poškodenú pleť či pleť s výskytom rosacey. 

DRAČIA KRV

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelú, poškodenú a citlivú pleť.

KOMPLEX CERAMIDOV

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre suchú a dehydrovanú pleť, ktorá má problémy s tvorbou vlastného ochranného filmu. 

 

EMULZNÉ SÉRA

Tieto pleťové séra sú tvorené vodným základom, ale obsahujú aj olejovú zložku – čiže ide o emulzie.

Kyselina hyalurónová

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, najmä však pre zrelšiu pleť a pleť trpiacu nedostatkom hydratácie.

Balance

Komplexné pleťové sérum Balance z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre problematickú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu, redukciu mazu a pórov a posilnenie jej obranyschopnosti.

Sensitive

Komplexné pleťové sérum Sensitive z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre citlivú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu, redukciu začervenaní a posilnenie jej obranyschopnosti.

Anti age

Komplexné pleťové sérum Anti age z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre zrelú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu, vyhladenie, rozjasnenie a posilnenie jej obranyschopnosti.

OLEJOVÉ SÉRA

Olejové séra, ako už názov napovedá, sú tvorené iba olejovou zložkou, v ktorej sú rozpustené aktívne látky alebo aj esenciálne oleje.

Bakuchiol

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu a problematickú pleť s výskytom akné.

Astaxantín

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu a citlivú pleť, a tiež ako doplnok pri ochrane pred slnečným žiarením.

Vyvažujúce sérum

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre lesknúcu sa pleť a častým výskytom vyrážok/zápalových procesov.

Vyživujúce sérum

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre podráždenú, začervenanú a napätú pleť. 

Anti age sérum 30+

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre zrelú pleť po 30-tke, ktorá stráca pružnosť a objavujú sa aj prvé vrásky. 

Anti age sérum 40+

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre zrelú pleť po 40-tke, kde vrásky sú už viditeľné a pokožka potrebuje špeciálnu starostlivosť

Očné sérum s ginkgom

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre jemnú starostlivosť o citlivú pokožku v oblasti očí, ktorá je tenšia a menej odolnáPreto sa na nej znaky starnutia objavia skôr a sú viditeľnejšie. Toto sérum odporúčame používať aj v oblasti pier, kde sú vrásky tiež výraznejšie.

 

JEDNOZLOŽKOVÉ OLEJE

Tieto oleje sa vďaka svojej multifunkčnosti hodia na telo, pleť či vlasy. Sú ideálne najmä na lokálne riešenie kozmetických nedokonalostí a doplnenie základnej starostlivosti. Avšak ich používanie ako náhrada pleťového krému nie je až tak vhodné, keďže nie sú tak komplexné ako emulzné produkty, je potrebné ich časom aj obmieňať.

A hlavne, hydratácia nie je natoľko účinná, ako je to v prípade emulzného systému krémov, keďže oleje sami o sebe nehydratujú, iba napomáhajú udržať hydratáciu.

Najjednoduchším riešením ako ich zaradiť do starostlivosti je zmiešať kvapku pleťového oleja priamo s pleťovým krémom a následne naniesť na pleť. Môžete ich tiež vmasírovať ako sérum na navlhčenú pleť pred aplikáciou pleťového krému, ale aj naniesť na záver ako poslednú vrstvu po aplikácii pleťového krému.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy týchto jednozložkových olejov – opunciovýmalinovýmarhuľovýmandľovýkonopnýslivkovýarganovýolivový skvalán , šípkový

AKO JE TO S POUŽÍVANÍM RÁNO A VEČER?

Ráno sú vhodnejšie pleťové séra, ktoré zabezpečujú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi – napr. antioxidanty ako je Zelený čajAstaxantínŽenšen alebo aktívne látky pre správne fungovanie ochranného filmu – Ceramidy alebo Skvalán.

Večer sú vhodnejšie pleťové séra, ktoré zabezpečujú riešenie pigmentácií alebo zápalov, napr. Bakuchiol, či napomáhajú regenerácii a zlepšeniu stavu poškodenej pokožky, napr. MSM. Platí to (ale zase úplne striktne nemusí, ak vám to vyhovuje inak) aj pre olejové séra, ako je VyživujúceVyvažujúce30+40+ či očné roll on sérum – najmä z hľadiska ich olejovej textúry, ktorá sa vstrebáva pomalšie ako je to u sér na báze vody.

 

Hydratačné séra – ako je napr. Kyselina hyalurónová alebo Kolagén sú vhodné ráno aj večer. Takisto sérum Dračia krv, ktoré počas dňa napomáha ochrane a počas noci posilňuje regeneráciu.

Komplexnejšie pleťové séra z kolekcie Solution by Kvitok môžete používať taktiež ráno aj večer, nakoľko počas dňa ochraňujú pred pôsobením nepriaznivých vonkajších vplyvov, ale zároveň aj pred pôsobením tzv.modrého žiarenia z elektronických prístrojov. Večer zase napomáhajú regenerácii a eliminujú zápaly či pigmentácie.

Nie je nikde striktne uvedené, že dané aktívne látky sú vhodné len ráno, alebo len večer – je to len odporúčanie toho, čo je vhodnejšie, pretože, ak potrebujete ochranu pred voľnými radikálmi, tak je nezmysel, aby ste sérum s obsahom antioxidantu aplikovali večer. Ale vzhľadom na to, že aktívne látky majú aj iné funkcie, než je konkrétne táto jedna, môžu byť benefitné aj vtedy, ak ich použijete večer.

 

Sú niektoré séra duplicitné a nemali by sa používať naraz?

Jednozložkové pleťové séra sú vhodné na kombinovanie podľa vašich preferencií. Môžete zvoliť buď intenzívnu kúru počas niekoľkých týždňov len s použitím jedného typu, alebo ich môžete striedať a kombinovať viacero naraz.

Vzhľadom na to, že komplexné séra, napr. z kolekcie Solution by Kvitok, obsahujú viacero aktívnych látok naraz, je používanie niektorých aktívnych látok zbytočne duplicitné.

Jedná sa najmä o sérum Kyselina hyalurónová, ktoré je vhodnejšie zaradiť vtedy, ak sa komplexné séra s jej vysokým obsahom, v bežnej rutine nenachádzajú, nakoľko všetky 3 pleťové séra Solution by Kvitok obsahujú vysokú 2% koncentráciu. Nie je teda potrebné pridávať ju navyše ešte aj v ďalšom koncentrovanom sére.

Takisto sérum Zelený čaj a jeho kombinácia s pleťovým sérom Balance z kolekcie Solution by Kvitok je duplicitná, pretože extrakt zeleného čaju sa v tej istej maximálnej koncentrácii nachádza v oboch.

Do tretice je to aj sérum Kolagén a jeho kombinácia so sérom Anti age z kolekcie Solution by Kvitok, keďže obe tiež obsahujú kolagén v tej istej koncentrácii.

 

Prečo je v ponuke tak veľa pleťových sér? 

- niektorí z vás sa potrebujú v rámci svojej starostlivosti zamerať len na jeden konkrétny problém, resp. doplniť len jednu látku, ktorá v bežnej starostlivosti chýba,
- alebo ste alergickí, resp. niektoré zložky z komplexných sér nerobia vašej pleti príliš dobre (často je to napr. aloe vera, alebo esenciálne oleje),
- a taktiež to platí najmä pre extra citlivú alebo poškodenú pleť (rosacea, ekzémy), a tiež aj nárazové poškodenia spôsobené slnkom, chladom, či vlastnou vinou, kedy ste nesprávne skombinovali produkty alebo použili niečo, čo výrazne akútne zhoršilo stav pleti. V takom prípade je lepšie zvoliť jednoduchú starostlivosť a pridávať postupne produkty s čo najmenším počtom zložiek.

ZDROJ: https://kvitok.sk/pletove-sera-nadstandardna-starostlivost-o-vasu-plet/

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop