Kategórie

Informácie

Nové produkty

Denná rutina: Starostlovosť o veľmi citlivú pokožku a kuperózu s DADO SENS

Denná rutina: Starostlovosť o veľmi citlivú pokožku a kuperózu s DADO SENS

KUPERÓZA


Kuperóza sa považuje za skorú formu Rosacey
. V počiatočnej fáze sa ako prvé objaví dočasné začervenanie v oblasti líc a nosa. Tak ako kuperóza pokračuje, krvné preťaženie vyústi do vzniku rozšírených kapilár a vzniku nových cievok, ktoré sú charakteristické oslabenou elasticitou a zvýšenou priepustnosťou. Neskôr začervenanie postupuje, až sa môže stať trvalé. Kuperóza je genetické ochorenie spojivových tkanív, ktoré sa prejavuje približne od 30-ky vo forme viditeľných popraskaných žiliek na tvári. S rastúcim vekom dochádza k preťaženiu veľmi jemných kapilár, prevažne na tvári. Ľudia, ktorí majú tendenciu reagovať podráždene alebo citlivo na vonkajšie alebo vnútorné vplyvy, sú obzvlášť náchylní na kuperózu, ktorá sa nepovažuje za klasickú poruchu, ale skôr kozmetický problém.

Opaľovanie, výrazné zmeny teplôt a nadmerná konzumácia nikotínu a alkoholu sú externé environmentálne faktory, ktoré podporujú kuperózu.

Produkty starostlivosti o kuperózu by nemali obsahovať žiadne minerálne oleje alebo silikónové oleje, pretože aplikácia mastných krémov má tendenciu byť kontraproduktívny : krém vytvorí izolačnú vrstvu a kožné tkanivá sa prehrievajú. Červené kapiláry sú viditeľné ešte viac. Pre túto príčinu, je lepšou voľbou dodanie dostatočného množstva hydratácie v podobe ľahkých nemastných produtkov.

Rosacea je kožné ochorenie, ktoré sa vyznačuje začervenaním, rozšírenými kapilármi, akné, mastnou a zapálenou pleťou. Spravidla sa porucha vyskytuje v strednom veku. Zvyčajne začína v tretej alebo štvrtej dekáde života a plne sa prejavuje hlavne medzi 40 – 50 rokmi.

Rosacea zvyčajne prebieha vo fázach a má tendenciu stať sa chronickým ochorením. Prvé príznaky tvorby dlhšie trvajúcich a opakujúcich sa začervenaní sa môžu objaviť už pred 20. rokom, preto v prípade tendencie tvorby rosacey je najdôležitejšia prevencia.

Príznaky rosacey sa môžu značne líšiť. V rozmedzí od mierneho začervenania na lícach, až po prejavy podobajúce sa ťažkému akné na celej pleti. Rosacea má mnoho rozličných podôb. Taktiež postup, resp. vývoj choroby sa môže u každého líšiť. Niektoré prejavy sa môžu na nejaký čas ustáliť alebo sa niektoré symptómy môžu prejavovať viac než ostatné. 

Stupeň 1: Suchá, citlivá pleť s občasným začervenaním – spúšťačom môže byť psychika, ale aj slnko, alkohol, káva, prechod z tepla do zimy, klimatizovaný priestor, nevhodná kozmetika.V neskoršom štádiu začervenanie pretrváva (bez ohraničenia - na tvári, s mnohými rozšírenými cievkami). Prejavom môže byť niekoľko zapálených pupienkov. Náchylnosť k drsnej pokožke, k tvorbe šupiniek a pocitu bodania, pichania = Etapa „Kuperózy“.

Stupeň 2: Zápal v podobe vyrážok a pľuzgierikov, navyše edém, špeciálne na čele a lícach. Väčšinou sú týmto postihnuté staršie ženy.

Stupeň 3: Zapálené cievy až po vznik vredov, sa vyskytuje predovšetkým u mužov. Prejavuje sa enormným zväčšením mazových žliaz a zhrubnutím kože, zväčšením a zmohutnením nosa.

Línia SENSACEA od DADO SENS

Je línia produktov pre vysoko senzitívnu pleť náchylnú ku kuperóze (rozšíreným cievkam). Kompletná formula/zloženie bolo navrhnuté tak, že pravidelným používaním sa viditeľne zredukuje začervenanie a pocit tepla (až pálenia). Jemné rastlinné oleje zmierňujú pocit suchej pleti bez toho, že by spôsobovali iritácie alebo lokálne začervenania sprevádzané teplom. Pokožka sa regeneruje oveľa rýchlejšie a je schopná lepšie udržať vlhkosť a vytvoriť vlastnú účinnú ochranu.

5 najdôležitejších účinkov série DADO SENS SENSACEA:

  • posilňuje kapiláry
  • redukuje začervenanie
  • zmierňuje pocit horúčavy
  • upokojuje podráždenú pokožku
  • viaže vlhkosť

DADO SENS línia SENSACEA

  • viditeľne redukuje začervenanie a pocit pálenia, horúčavy, keď sa používa pravidelne
  • 100% bez vôní, farbív, parafínu, parabénov, silikónov, PEG a živočíšnych výťažkov

1. KROK: ČISTENIE

Čistiaci pleťový gél SENSACEA DADO SENS výnimočne jemne čistí veľmi citlivú, až  hypersenzitívnu pleť s tendenciou ku kuperóze, až po prvé príznaky štádia rosacei s miernym až stredným začervenaním. Viditeľne zjemňuje pokožku, jemne ju čistí a šetrne odstraňuje make-up a povlak z ovzdušia. Vysokoúčinné ošetrujúce látky zo sladkého drievka, Aloe vera a purpurových červených rias pri pravidelnom používaní trvale zjemňujú podráždenú pokožku s dlhodobým účinkom.

Pre veľmi citlivú pokožku, kuperózu, vhodný doplnok terapeutickej starostlivosti o ružovku.

Aplikácia:

Kozmetický prípravok používajte ráno a večer. Aplikujte na mokrú pokožku, masírujte, až kým sa nevytvorí pena, počkajte minútu a opláchnite vlažnou vodou.

Aktívne zložky:

 Purpurovo červené riasy sú mikro riasy bežne sa vyskytujúce vo vodnom prostredí. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu rozvíjajú účinok zosilnenia ciev. To môže znížiť začervenanie pokožky.

2.KROK: UPOKOJUJÚCE INTENZÍVNE SÉRUM

Intenzívne sérum  SENSACEA DADO SENS je určené pre veľmi citlivú až hypersenzitívnu pleť s tendenciou ku kuperóze, až po prvé príznaky štádia rosacei s miernym až stredným začervenaním. Je vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti o mierny stupeň rosacey. Vysokoúčinné ošetrujúce látky zo sladkého drievka, Aloe vera a purpurových červených rias pri pravidelnom používaní trvale zjemňujú podráždenú pokožku. Poskytuje jej intenzívnu hydratáciu, ochladzuje a redukuje začervenanie líc. Pri pravidelnom používaní upokojuje podráždenú pokožku s dlhodobým účinkom.

Vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku, kuperózu, vhodný doplnok terapeutickej starostlivosti o ružovku.

Aplikácia:

Naneste pár kvapiek na tvár ráno a večer po očistení pleti. Následne aplikujte pleťovú emulziu.

Aktívne zložky:

 Purpurovo červené riasy sú mikro riasy bežne sa vyskytujúce vo vodnom prostredí. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu rozvíjajú účinok zosilnenia ciev. To môže znížiť začervenanie pokožky.

3.KROK: UPOKOJUJÚCA PLEŤOVÁ EMULZIA

Pleťová emulzia  SENSACEA  DADO SENS je určená pre veľmi citlivú až hypersenzitívnu pokožku s tendenciou ku kuperóze až po prvé príznaky štádia rosacei s miernym až stredným začervenaním. Kozmetický prípravok pokožku upokojí a dodáva jej hydratáciu. Redukuje mierne až stredné začervenanie pleti, ochladzuje a redukuje začervenanie líc. Vysokoúčinné ošetrujúce látky zo sladkého drievka, Aloe vera a purpurových červených rias pri pravidelnom používaní trvale zjemňujú podráždenú pokožku s dlhodobým účinkom. Je vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti o mierny stupeň rosacey.

Vhodná tiež pre veľmi citlivú pokožku, kuperózu, vhodný doplnok terapeutickej starostlivosti o ružovku.

Aplikácia:

Aplikujte rovnomerne na očistenú tvár ráno a večer.

Aktívne zložky:

 Purpurovo červené riasy sú mikro riasy bežne sa vyskytujúce vo vodnom prostredí. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu rozvíjajú účinok zosilnenia ciev. To môže znížiť začervenanie pokožky.

4.KROK: PLEŤOVÁ MASKA

Pleťová maska  SENSACEA DADO SENS rozmaznáva a hydratuje hypersenzitívnu pleť s tendenciou ku kuperóze až po prvé príznaky štádia rosacei. Redukuje mierne až stredné začervenanie a ochladzuje a redukuje začervenanie líc. Vysokoúčinné ošetrujúce látky zo sladkého drievka, Aloe vera a purpurových červených rias pri pravidelnom používaní trvale zjemňujú podráždenú pokožku a zabezpečujú príjemný pocit s dlhodobým účinkom. Je vhodným doplnkom terapeutickej starostlivosti o mierny stupeň rosacey.

Vhodná tiež pre veľmi citlivú pokožku, kuperózu, vhodný doplnok terapeutickej starostlivosti o ružovku. Je vhodná aj na iné ochorenia citlivej pokožky ako atopický ekzém, psoriáza, suchá pokožka.

Aplikácia:

Aplikujte na očistenú tvár, vyhnite sa oblasti okolo očí. Nechajte pôsobiť 5 – 10 minút a opatrne opláchnite vlažnou vodou. Používajte raz až dvakrát do týždňa.

Aktívne zložky:

 Purpurovo červené riasy sú mikro riasy bežne sa vyskytujúce vo vodnom prostredí. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu rozvíjajú účinok zosilnenia ciev. To môže znížiť začervenanie pokožky.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop