Henna zmes - hnedá farba Soaphoria

001139

Nový produkt

Bylinná farbiaca zmes na vlasy, ktorá dodá prekrásne hnedý odtieň, tónuje blond a hnedé vlasy.  Používa sa ako maska na vlasy samostatne, resp. s inými typmi henna práškov.

Viac detailov

Pre tento produkt nie sú dostupné žiadne prémiové body.


6,60 € s DPH

Zmes sa vyrába z mäsitých nedozretých šupiek vlašských orechov, ktoré sa sušia a melú na jemný prášok. Vo forme masky je to výborné prírodné farbivo na vlasy. V závislosti od pôvodného odtieňu vlasov dodáva svetlejšie alebo tmavšie odtiene hnedej.

Hnedá henna sa môže miešať s mahagónovo červenou a čiernou hennou, čím sa zaistí rôznorodejšie a bohatšie zafarbenie vlasov a  vytvorenie prirodzenejšieho efektu.

Zloženie: Henna Juglans Regia Seedcoat Extract

Geografický pôvod: Maroko

Hmotnosť: 150g

Aplikácia a návrhy

Alternatív na použitie je neskutočne veľa, uvedieme len niekoľko z nich.

Prvou alternatívou je použitie vo forme výroby macerátu riedením s vodou v pomere 1:10, ktorý necháme vylúhovať po dobu 24 hodín. Následne sa použije, ako oplachovací roztok alebo sa pridá do šampónu či kondicionéru na vlasy.

Ďalšou možnosťou je vytvorenie masky. Prevarenú vodu necháme trocha vychladnúť (približne na 60C). V miske teplú vodu zmiešame s henna zmesou, kým nevznikne homogénna pasta (približne 70% vody k 30% zmesi). Pastu prikryjeme a necháme ju uležať na dobu cca 30 minút. Pomocou štetca alebo rukou nanášame ešte teplú zmes na čisté a suché vlasy. V prípade môžeme pridať ďalšie additíva do henna pasty (viď tabuľku Prehľad odporúčaných additív do henna zábalov).

Henna pasta sa aplikuje od korienkov smerom ku končekom. Ak vlasy sú dlhšie, najlepšie je vlasy farbiť po pramienkoch.  Bohato pastu naniesť a vmasírovať do vlasov a pokožky hlavy. Keď sme hotové s nanášaním, zabalíme vlasy fóliou alebo plastovou pokrývkou (čapicou), následne uterákom. V teple sa vytvorí lepší účinok. Zmes necháme minimálne pol hodinu, ale maximálne 23 hodín pôsobiť (výsledky sú krásne už po 3-4 hodinách, ale najlepšie je zábal nechať pôsobiť cez noc), potom dôkladne opláchneme veľkým množstvom teplej vody.

 

Užitočné rady

Henna sa neabsorbuje do vlasov, ale husto ich povrch pokryje farbou. Čím dôkladnejšie a rovnomernejšie nanesieme farbu, tým lepšie sa postaráme o dlhotrvajúci farebný efekt. Vyhnite sa použitia kovových nástrojov, prednosť dajte miskám a špachtle z keramiky, skla alebo plastu.

 

Požadované množstvo

  • krátke vlasy  - okolo 50 g henna zmesi
  • rovné vlasy, (asi 20 cm) - 100 g henna zmesi
  • rovné vlasy, (asi 30 cm) - 150 g henna zmesi
  • rovné vlasy (nad 40 cm) - 250 g henna zmesi
  • kučeravé vlasy  - počítajte s 50%ným navýšením základného množstva
Výrobok vysokej kvality, neobsahuje žiadne additíva, soli kovov ani olovo.
Objem 150ml

Napísať názor

Henna zmes - hnedá farba Soaphoria

Henna zmes - hnedá farba Soaphoria

Bylinná farbiaca zmes na vlasy, ktorá dodá prekrásne hnedý odtieň, tónuje blond a hnedé vlasy.  Používa sa ako maska na vlasy samostatne, resp. s inými typmi henna práškov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (22)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop