Ginkgo dvojlaločné (Ginkgo biloba) Tinktúra, kvapky (macerát) Herba Vitalis 50ml

2654

Nový produkt

Tinktúra má antibiotické účinky. Používa sa pri alergiách, najmä astme. Priaznivo ovplyvňuje cievny systém, rozširuje cievy a žily. Preventívne pôsobí proti infarktu a mozgovej príhode. Pôsobí antiskleroticky, zlepšuje pamäť a užíva sa pri pískaní a šumení v ušiach. Je vhodná takmer pre každého a účinné je dlhodobé užívanie.

Viac detailov

Pre tento produkt nie sú dostupné žiadne prémiové body.


4,50 € s DPH

Táto tinktúra je vyrobená zo živých rastlín, macerovaných bezprostredne po zbere a má tak najvyšší možný obsah účinných látok ako aj samotnú bioenergiu živej čerstvej rastlinky. Na našom trhu je preto jedinečná čo potvrdzujú aj pozitívne skúsenosti a spokojnosť užívateľov.

Upozornenie: Kvapky nie sú určené pre deti do 3 rokov. Dávkovanie pre dospelých 3 x 15 kvapiek za deň; pre deti od troch rokov 3 x 5 kvapiek za deň riediť v nemineralizovanej vode 30 ml na jednu dávku. Potom sa podrží v ústach a po 20 s až 30 s sa prehltne. Pitný režim pokračuje asi po pol hodine. Užívanie tinktúry nemá časové obmedzenie.

Obsah: 50 ml macerátu   Výrobca Herba Vitalis

Ginkgo dvojlaločné

Ginko, Jinan dvoulaločný, Ginkgo biloba

Výskyt: Ginká (Ginkgopsida) sú stromy druhotne hrubnúce, bohato rozkonárené s rozmanitými listami, ale najčastejšie s listami vejárovitými. Objavili sa na Zemi začiatkom karbónu a najbohatšie zastúpenie dosiahli v triase a jure. Ešte v priebehu treťohôr boli rozšírené aj v Grónsku. Potom postupne vplyvom meniacej sa klímy ustupovali. Dnes žije už len jediný druh - ginkgo dvojlaločné (Ginkgo biloba). Je to najstaršia “žijúca fosília”, ktorá je súčasťou zemskej flóry už vyše 200 miliónov rokov. Má charakteristické vejárovité listy s rovnobežnou žilnatinou, ktoré sú na jeseň jasnožlté, potom opadnú. Plod je dužinatý, podobný kôstkovici, s jedlým jadrom. Ginkgo rastie prirodzene už len na jednom mieste v Číne, inde ako kultúrna drevina (na Slovensku rastie takto asi 140 jedincov). Dožíva sa úctyhodného veku 1 200 až 2 000 rokov.

Uplatnenie: Čínska medicína využíva liečivé účinky ginkga už od pradávna. V máloktorej geografickej oblasti bola fytoterapia dovedená k takej dokonalosti ako práve tam. Textové dochované tradície čínskej fytoterapie siahajú do hlbokej minulosti starej skoro 5000 rokov. Podľa písomných pamiatok z čias dynastie Chan sa zistilo, že výťažok z ginkga obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nevyskytujú v žiadnej inej rastline a majú ochranný účinok na bunky ľudského organizmu. Aplikovali ho najmä na zlepšenie krvného obehu, ošetrenie omrznutých častí tela, pri pľúcnych chorobách, problémoch kože a ako náplasť na rany. Listy ginkga sú doslova preplnené účinnými látkami, predovšetkým flavonoidmi, terpenoidmi, organickými kyselinami, fenolickými látkami a inými.

Listy ginkga nemajú takmer žiadne nepriaznivé účinky. Vo výnimočných prípadoch môže ginkgo spôsobiť podráždenie, nepokoj, hnačky, nevoľnosť až zvracanie, ale tieto účinky sú iba mierne a prechodné. U ľudí, ktorí začínajú bylinku užívať sa môžu niekedy objaviť bolesti hlavy v priebehu jedného až dvoch dní na začiatku používania. Pokiaľ sú tieto vedľajšie účinky nepríjemné, je lepšie bylinku neužívať alebo znížiť jej dávky.

Ginkgo biloba má širokú škálu preventívnych účinkov (zlepšuje krvný obeh a cievy, má vplyv na priepustnosť krvných vlásočníc a znižuje ich lámavosť, čím prispieva k zlepšeniu krvného prietoku a zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca, zlepšuje prekrvenie končatín, je vhodný pre ľudí trpiacimi studenými končatinami, svojou antioxidačnou aktivitou odbúrava voľné radikály, čím spomaľuje rozvoj zmien súvisiacich so starnutím a predlžuje vek, má pozitívne účinky pri liečbe Parkinsonovej a Alzhaimerovej choroby, lieči impotenciu, má antibakteriálny a antivírusový účinok).

Zrekapitulujme si účinky ginkgo biloba, účinne pôsobí na:

 • cievne cirkulačné ťažkosti,
 • mozgovo - cievne ochorenia a mozgovú arteriosklerózu,
 • mŕtvicu (opakované prípady),
 • poruchy pamäte a koncentračné schopnosti,
 • poruchy sluchu spôsobené ťažkosťami vnútorného ucha,
 • poruchy zraku,
 • syndróm studených končatín,
 • horskú chorobu,
 • PMS,
 • akútne hemoroidy,
 • Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu.

  Upozornenie: Ginkgo neodporúčame užívať počas tehotenstva a dojčenia. V prípade DM, alebo ťažkostí so zrážaním krvi je rozumné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom.

  Právna doložka: Všetky informácie o zdravotných a výživových tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných na internete a dostupnej literatúry z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny alebo výživových doplnkov prípadne jej liečivých účinkoch. Tento produkt je doplnok stravy. Nemá schválene liečivé účinky a nejedná sa o liek.

Napísať názor

Ginkgo dvojlaločné (Ginkgo biloba) Tinktúra, kvapky (macerát) Herba Vitalis 50ml

Ginkgo dvojlaločné (Ginkgo biloba) Tinktúra, kvapky (macerát) Herba Vitalis 50ml

Tinktúra má antibiotické účinky. Používa sa pri alergiách, najmä astme. Priaznivo ovplyvňuje cievny systém, rozširuje cievy a žily. Preventívne pôsobí proti infarktu a mozgovej príhode. Pôsobí antiskleroticky, zlepšuje pamäť a užíva sa pri pískaní a šumení v ušiach. Je vhodná takmer pre každého a účinné je dlhodobé užívanie.

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop