Havlíkova prírodná vazelína - 50 ml

2244

Nový produkt

Havlíkova prírodná vazelína je čisto rastlinný produkt vhodný pre ekzematickú, atopickú a problematickú pleť, ktorú ošetruje a premasťuje. Masť neobsahuje farbivá ani parfumáciu.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 1 bod. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 1 bod potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,20 €.


10,20 € s DPH

Vazelínu tvoria prírodné zložky akými sú ricínový olej a karnaubský vosk. Len tieto a žiadne iné! Do pokožky tak neprenikajú žiadne deriváty ropy a syntetické zložky, len krištáľovo čisté prírodné látky, ktoré pokožku chránia a premasťujú.


Aplikácia: nanášajte v primeranom množstve lokálne na pokožku, ktorá potrebuje premastenie kvôli svojej oslabenej bariérovej funkcií. Masť je hutnej konzistencie a vďaka svojej skvelej kožnej znášanlivosti je vhodná pre problematickú pleť s výskytom ekzému alebo atopického ekzému.

Účinné látky: ricínový olej, karnaubský vosk

Čo je to vazelína?

V starých prameňoch sa dozvedáme, že: „Vaselina jest minerálním tukem, který se nekazí. Dobývá se při čištění petroleje. Vaseliny zhusta se užívá v lékařství, buď žluté – méně falšované, ale kůži poněkud zabarvující, bílé spojené s léky.“  Spôsob získavania vazelíny sa po generácie nezmenil a teraz sa získava prevažne z ropy.

Je Havlíkova prírodná vazelína tiež z ropy?

V žiadnom prípade! Našu vazelínu tvoria prírodné zložky akými sú ricínový olej a karnaubský vosk. Len tieto a žiadne iné! Tie pokožku chránia a premasťujú.

Ako vazelína pomáha?

V prípade, že vitalita Vašej pleti hynie pod jarmom ekzému, atopického ekzému alebo iných nepríjemných kožných prejavov, vazelína poškodenú pokožku prekryje a dostatočne premastí. Vykazuje tzv. okluzívny účinok.

 

Čo je to okluzívny účinok?

Vazelína je najdôležitejšou dermatologickou ingredienciou, jej okluzívny účinok je totiž najvyšší. Znamená to, že má vynikajúcu schopnosť obmedziť odparovanie vody, čím výrazne zlepšuje hydratáciu pokožky. V prípade, že vazelínou prekryjete liečivú masť, jej účinné látky lepšie preniknú do hlbokých vrstiev kože, kde započnú regeneračné procesy.

Ako poznám či trpím ekzémom alebo som atopik?

Bohužiaľ toto je tá najťažšia otázka. Všeobecne sa dá povedať, že ekzém je chronický zápal kože (prejavuje sa mokrými pľuzgiermi, vredmi), pokožka je hrubšia a začervenaná. Atopický ekzém väčšinou vyvoláva požitý alebo vdýchnutý alergén (prach, roztoče, peľ atď.), koža je suchá, svrbivá a citlivá. Ako sa hovorí v jednej z publikácií pána Havlíka: „Zdá se, že vlastně při všech vyrážkách běží o jakési příčiny vnitřní. Laik se nevyzná v množství onemocnění kožních, a proto nutno poraditi se hned z počátku se zkušeným lékařem.“ A my nemôžeme inak, než súhlasiť.

 

Ingredients: Ricinus Communis Seed Oil (ricínový olej), Hydrogenated Castor Oil (upravený ricínový olej), Copernicia Cerifera Cera (karnaubský vosk)

Typ pleti problematická pleť (ekzém, lupienka)
Objem 50ml

Napísať názor

Havlíkova prírodná vazelína - 50 ml

Havlíkova prírodná vazelína - 50 ml

Havlíkova prírodná vazelína je čisto rastlinný produkt vhodný pre ekzematickú, atopickú a problematickú pleť, ktorú ošetruje a premasťuje. Masť neobsahuje farbivá ani parfumáciu.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (15)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop