KÓREJSKÁ STAROSTLIVOSŤ PRE ŽIARIVÚ PLEŤ

Kórejska starostlivosť o pleť získava každým rokom celosvetovo viac a viac nadšených priaznivcov. A to celkom oprávnene. Jej základné postupy sa opierajú o fyziologické funkcie pokožky a preto dosahujú také skvelé výsledky, a to bez ohľadu na typ pleti. 5 kroková starostlivosť o pleť je životný štýl, ktorý sa stal globálnym fenoménom, je podložený desaťročiami vedeckého pokroku. Nejde o to mať čo najviac produktov, ale skôr o to mať tie správne produkty, ktoré robia správne veci a používať ich v správnom poradí.

Poďme si teda bližšie predstaviť základne piliere kórejskej starostlivosti a zistiť prečo je tento systém tak efektívny. Nemusíte si osvojiť všetky jej postupy naraz, ale ak ste nespokojné s aktuálnym stavom svojej pokožky skúste doplniť tie produkty, ktoré vám chýbajú, a prvé výsledky sa dostavia veľmi rýchlo. Jednotlivé produkty nie je nevyhnutné aplikovať každý jeden deň. Dôležité je, aby ste vedeli načo slúžia, a ako ich správne kombinovať.

skin care rutina

Ranná rutina

  1. Čistenie

Počas noci sa na pokožke hromadia zvyšky mazu a odumreté bunky pokožky. Čistenie odstraňuje toto nahromadenie, a preto je správne čistenie zásadným prvým krokom v kórejskej rutine starostlivosti o pleť. S čistou pokožkou máte prázdne plátno pre nasledujúce užitočné kroky.

Čistiace produkty aplikujeme vždy na suchú pokožku a zmývame vlažnou vodou. Nikdy nie horúcou. Po čistení by ste nemali mať pocit napnutej, horúcej pokožky, ale ani presušenej pokožky s potrebou okamžite sa nakrémovať. Ani jeden z týchto prejavov nie je žiadúci. Naopak, naznačuje používanie príliš agresívnej kozmetiky a narušenie ochrannej bariéry pokožky.

2. Tonizácia

Tonery, a pleťové vody nie sú určené na odlíčenie pleti. S ich pomocou vyrovnávame pH pokožky po jej čistení. Nemusíme ich nanášať vatovými tampónami, stačí ak si nanesieme pár kvapiek toneru do dlaní a vtláčame na čistú pokožku, alebo priamo aplikujeme na tvár. Mali by byť stabilnou súčasťou každej starostlivosti o pleť.

Toner obnoví optimálnu rovnováhu pH pokožky a pripraví ju na zvyšok rutiny starostlivosti o pleť. Po tonizácii bude vaša pokožka upokojená a pripravená vstrebávať ďalšie ošetrenia a ich hydratačné a výživné vlastnosti.

 

3. Ošetrenie

Tretí krok, ošetrenie, je srdcom kórejskej rutiny starostlivosti o pleť. Tento krok vám umožní zamerať sa na konkrétne kožné problémy, ako je hyperpigmentácia alebo vrásky, pomocou esencií, séra, ampuliek a olejov. Prispôsobte si svoju rutinu tak, aby vyhovovala vašim konkrétnym potrebám starostlivosti o pleť.

TIP: Pri vrstvení začnite od najľahšej konzistencie po najhustejšiu.

Esencie ponúkajú zväčša veľmi jemnú textúru, ktorá sa okamžite vstrebe do pokožky a nezanechávajú po sebe žiadny film. S ich pomocou je pokožka dostatočne hydratovaná a efektívnejšie vstrebáva všetky aktívne látky z ďalších použitých produktov.

Pleťové séra dokážu cielene riešiť najväčšie nedostatky pleti. A to je hlavný dôvod, prečo sa do nich oplatí investovať. Pokiaľ vás trápia vrásky, dehydratácia, pigmentácie a neviete, ktorý produkt vám najviac pomôže, potom jednoznačne odporúčame séra. Môžu sa používať ako ráno, tak aj večer. Vyrábajú sa v ľahkých textúrach, aby sa čo najrýchlejšie vstrebávali do pokožky. Aplikujú sa pomocou jemného tlaku. Nikdy nenahrádzajú krém!

 

4. Krém na tvár

Tento krok uzatvára hydratačnú a vyživujúcu starostlivosť o pleť. Hydratačný krém nielenže dodáva vašej pokožke ďalšiu vrstvu hydratácie, ale zaisťuje aj všetky prospešné ošetrenia, ktoré ste práve aplikovali. Ak je vďaka hutnejšiemu krému pokožka príliš mastná, vyskúšajte počas dňa emulziu, ktorá má ľahšiu textúru, alebo ľahší krém.

 

 

5. SPF Ochrana

Ochrana pred slnečným žiarením je v kórejskej kráse nediskutovateľným krokom. Škodlivé slnečné lúče poškodzujú vašu pokožku na bunkovej úrovni, takže ochrana pred slnečným žiarením je zásadná, aby bola pokožka zdravá a mladistvá. Nezabudnite nanášať každý deň, aj keď je pod mrakom.

 


Večerná rutina

OBNOVTE A OŽIVTE SVOJU PLEŤ – Rovnako ako vaša ranná rutina, aj vaša večerná kórejská rutina obsahuje päť krokov, ktoré je možné individualizovať podľa vašich konkrétnych potrieb starostlivosti o pleť.

  1. Čistenie

Počas noci, keď odpočívate, vaša pokožka usilovne pracuje na omladení. Večer si doprajte čas na starostlivosť o svoju pokožku a ráno sa vám odmení obnovená a dobre oddýchnutá pleť. Večerná očista je dvoj – kroková. Najskôr použite čistiaci prostriedok na báze oleja ( odličovacie oleje, balzámy, krémy, pleťové mlieka), ktorý je najlepším spôsobom na odstránenie nečistôt, ako je make-up a prebytočný maz. Ďalej pokračujte čistiacim prostriedkom na báze vody (gél, pena), ktorý odstráni všetky zvyšky ako pot a špinu. Obidva produkty musíte dôkladne masírovať na pokožke, a odstránite ich pomocou navlhčeného malého uteráčika. 

Čistiace produkty aplikujeme vždy na suchú pokožku a zmývame vlažnou vodou. Nikdy nie horúcou. Po odlíčení by ste nemali mať pocit napnutej, horúcej pokožky, ale ani presušenej pokožky s potrebou okamžite sa nakrémovať. Ani jeden z týchto prejavov nie je žiadúci. Naopak, naznačuje používanie príliš agresívnej kozmetiky a narušenie ochrannej bariéry pokožky.

2. EXFOLIÁCIA / PEELING POKOŽKY

Po šetrnom odlíčení pokožky nastáva fáza, kedy sa z pokožky odstraňujú jej odumreté bunky. Na tento krok by sme nemali v žiadnej kozmetickej rutine zabúdať. Vďaka nemu získame rozžiarenú, na dotyk hladkú pleť, ktorá výborne vstrebáva všetky aktívne látky. Kórejci na rozdiel od západnej kultúry preferujú hlavne chemické peelingy, a nie tie mechanické. Slabé koncentrácie v podobe kyselinových tonerov môžeme aplikovať denne, silnejšie maximálne 2x týždenne. S exfoliáciou to netreba preháňať, nekombinujte viacero typov peelingov po sebe. Rešpektujte proces obnovy pleti.

 

3. Tonizácia

Tonery a pleťové vody nie sú určené na odlíčenie pleti. S ich pomocou vyrovnávame pH pokožky a pripraví ju tak, aby absorbovala ďalšie ošetrenia starostlivosti o pleť naplno. Nemusíme ich nanášať vatovými tampónami, stačí ak si nanesieme pár kvapiek toneru do dlaní a vtláčame na čistú pokožku, alebo priamo aplikujeme na tvár. Mali by byť stabilnou súčasťou každej starostlivosti o pleť.

4. Ošetrenie

Rovnako ako ráno, zamerajte sa na konkrétne problémy pleti a podľa nich si vyberajte séra, emulzie a masky. Vaše večerné procedúry sa však môžu líšiť od ranných procedúr. Tento krok je zameraný na nájdenie toho najlepšieho ošetrenia vašej jedinečnej pokožky. Jeden až dvakrát týždenne si tiež doprajte ošetrenie pomocou masky na tvár. Tieto masky nechajte pôsobiť 15 – 20 minút (podľa návodu tej ktorej masky), aby ste dosiahli čo najväčší úžitok.

TIP: Pri vrstvení začnite od najľahšej konzistencie po najhustejšiu.

Esencie ponúkajú zväčša veľmi jemnú textúru, ktorá sa okamžite vstrebe do pokožky a nezanechávajú po sebe žiadny film. S ich pomocou je pokožka dostatočne hydratovaná a efektívnejšie vstrebáva všetky aktívne látky z ďalších použitých produktov.

Pleťové séra dokážu cielene riešiť najväčšie nedostatky pleti. A to je hlavný dôvod, prečo sa do nich oplatí investovať. Pokiaľ vás trápia vrásky, dehydratácia, pigmentácie a neviete, ktorý produkt vám najviac pomôže, potom jednoznačne odporúčame séra. Môžu sa používať ako ráno, tak aj večer. Vyrábajú sa v ľahkých textúrach, aby sa čo najrýchlejšie vstrebávali do pokožky. Aplikujú sa pomocou jemného tlaku. Nikdy nenahrádzajú krém!

5. Krém na tvár

Počas večera odporúčame hutnejší krém, ako je vo vašej rannej rutine. Počas noci má vaša pokožka prospešné hodiny na to, aby sa ponorila do hĺbkovej hydratácie a výživy. Pre ešte luxusnejšiu hydratáciu používajte nezmývateľnú masku na noc dvakrát až trikrát týždenne buď ako doplnok, alebo namiesto bežného krému. A nezabudnite na očný krém, aby ste udržali jemné vrásky, opuchy a vrásky na uzde.

TIP: Po nanesení krému nechajte dlane na minútu na lícach; teplo generované týmto pohybom zabezpečí úplnú absorpciu.

Ďakujeme za pozornosť 🙂

ROSEMONT