Kategórie

Informácie

Nové produkty

Zoznam produktov výrobcu / značky: KHADI

Bio farby na vlasy KHADI nielen farbia, ale dávajú vlasom jedinečný lesk a objem. Obsahujú byliny, ktoré sa používajú v ajurvédskej medicíne. Vlasy a vlasovú pokožku vyživujú a ozdravujú prírodnou cestou. Veľmi jemná konzistencia prírodných farieb na vlasy KHADI umožňuje ich pohodlnú a praktickú aplikáciu. Farbiaca pasta sa jednoducho a spoľahlivo nanáša a následne sa z vlasov dobre oplachuje. Všetky rastlinné farby KHADI sa môžu medzi sebou voľne miešať a vytvárať si tak vlastné odtiene.

Rastlinné farby na vlasy KHADI sa umiestnili na prvom mieste v testovaní kvality rastlinných farieb na vlasy v nemeckom Öko-Teste a sú držiteľmi prestížneho loga "Sehr gut" a sú certifikované BDIH.

"Khadi" predstavuje vo svojej pôvodnej definícii látku, tkaninu, ktorá je vyrobená výhradne z ručne spriadanej priadze na krosnách. Podľa tradícií tisícročného indického remeselného umenia sa táto látka vyrába z vlny, bavlny alebo z hodvábu. Výroba prebieha vo vidieckych oblastiach celej Indie. Tkaniny Khadi sú tak jemné, že 15 metrov dlhá šatka prejde prsteňom a meter štvorcový látky váži iba 10 gramov.


Suroviny (bavlna, hodváb) sú pestované bez chemických hnojív, často sa dokonca spracováva divoká bavlna z juhu Indie. Taktiež farbivá na látky sú vyrábané výhradne z tradičných surovín získaných z prírody. Khadi sa v súčasnosti stala synonymom pre prírodné, ekologicky vypestované produkty z vidieckych oblastí Indie.


Pri výrobe neprebiehajú žiadne pokusy na zvieratách a väčšina výrobkov neobsahuje žiadne živočíšne produkty. Časť výrobkov sa nachádza na trhu v Indii už 40 rokov a je dostať v mnohých špecializovaných obchodoch a lekárňach. Všetky výrobky sú vyrábané na báze prírodných obnoviteľných zdrojov.


História a poslanie
Hnutie "Khadi" vzniklo v Indii v roku 1920 pod vedením Mahátmu Gándhího, a to ako politická sila, ako nástroj na bojkot zahraničného tovaru. Khadi dalo vidieckemu obyvateľstvu možnosť stať sa súčasťou mierového hnutia odporu proti britskej koloniálnej nadvláde. Po vyhlásení nezávislosti Indie sa Khadi stalo súčasťou indickej vlády a spadá pod úrad ministerstva poľnohospodárstva. Tento úrad pravidelne kontroluje kvalitu výrobkov a zaisťuje, že sú vyrobené iba v súlade so zákonmi a predpismi.


Od samého začiatku až do dnešnej doby bolo cieľom zlepšenie životných a pracovných podmienok vidieckych obyvateľov a výrobcov. Ako by sme povedali dnes - fair trade.


Toho sa dosiahne tým, že výrobky sú predávané bez sprostredkovateľov, garancií minimálnych cien, ktoré ležia nad úrovňou na svetových trhoch, vyplácaním prémií, možností predfinancovania a dlhodobými dodávateľskými vzťahy. To všetko vedie k zlepšeniu ekonomickej a sociálnej situácie indického vidieckeho obyvateľstva. Podobne je podporovaný ekonomický rozvoj vidieka (skrze zavlažovacie zariadenie, podporu živnosťou, zvyšovanie produktivity a pod.), Urýchľovanie technického pokroku (prostredníctvom poľnohospodárskych inovácií, dodávok výrobných zariadení, poradenstvo, apod.). Cieľom je zvýšiť životnú úroveň vidieckeho obyvateľstva (zlepšovanie životných podmienok, tvorba verejných zariadení, a pod.).


Zároveň je podporovaná účasť samotných obyvateľov na programoch pre zlepšenie ich životných podmienok, tí tak majú do značnej miery možnosť využiť svoje vlastné iniciatívy. Poskytovanie technickej a inej podpory zo strany štátu sa sústredí na takú formu, ktorá podporuje svojpomoc a vyššiu efektivitu.


Dnes je veľa dedín vďaka výrobe a predaji týchto ekonomicky zmysluplných výrobkov ekonomicky životaschopných a nie sú už závislé na príspevkoch a daroch zvonku. Tým sa tiež zastavil odchod mnohých dedinských obyvateľov.


Vďaka intenzívnej spolupráci s obyvateľstvom a jeho vzdelávanie, dochádza zároveň k nárastu uvedomeniu, že zachovanie prírodných zdrojov a ochrana životného prostredia predstavujú dôležité podmienky pre dosiahnutie rovnováhy medzi prírodou a potrebami človeka.

Detaily
na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 44 položiek
Zobrazených 1 - 12 z 44 položiek

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop