Prečo prírodná kozmetika?

Veľa výrobcov kozmetiky tvrdí, že ich výrobky obsahujú prírodné ingrediencie, ale zdá sa, že s výnimkou stopových množstiev rastlinných výťažkov, ich zloženie je založené predovšetkým zo syntetických prísad a konzervačných látok, ktoré sú hrozbou pre našu pokožku.

Podľa výskumu nadácie „Breast Cancer Fund" - www.breastcancerfund.org absorbujeme v priemere 75 miligramov chemických látok, z ktorých 25 mg je v potravinách a až 50 mg je v kozmetike. Je to dôkaz, ako naša pokožka ľahko absorbuje rôzne látky.

Nie je pravda, že kozmetika aplikovaná na kožu ostane "mimo" nášho tela. Mnohé z látok obsiahnutých v bežnej kozmetike môžu spôsobiť najrôznejšie podráždenia a zápaly kože a v konečnom dôsledku k poškodzujú naše zdravie, prenikajú do krvného obehu a akumulujú sa v tkanivách.

Príroda má širokú škálu zložiek. Každá zložka, či už z rastlín, alebo získaná z minerálov, má individuálne vlastnosti. Prírodná rozmanitosť znamená, že je možné vytvoriť širokú škálu účinnej, prírodnej a zdravej kozmetiky.

A aký je rozdiel medzi certifikovanou prírodnou kozmetikou a prírodnou kozmetikou?

Certifikovaný BIO produkt : zložky produktu pochádzajú z prírody, ktorá neprichádza do styku s chemikáliami, sú vypestované v ekologickom prostredí, ďaleko od znečistených ciest bez akýchkoľvek chemických látok. Certifikovaný bio výrobok neobsahuje parafín, vazelínu, minerálne oleje, ani iné ropné produkty cudzie ľudskému organizmu. Neobsahuje žiadne syntetické konzervačné látky, emulgátory, farbivá či syntetické vône. Výrobok ani jeho jednotlivé zložky nebývajú testované na zvieratách. Zásadné NIE platí aj pre geneticky modifikované rastliny a z nich získané suroviny. Dôraz sa kladie aj na ekologickú únosnosť výroby, vrátane recyklovateľných obalov.
Vybrať si môžete z viacerých zahraničných certifikátov prírodnej kozmetiky. Sú nimi certifikované označenia nezávislých skúšobní, ktoré vždy nájdete na obaloch prírodnej kozmetiky – CPK BIO, BDIH, Demeter, Ecocert, Natrue, Vegan.

BIO produkt : prírodná kozmetika môže byť výborná, vyššej alebo nižšej kvality. Avšak čo sa týka jednotlivých jej komponentov, bez certifikácie nie je možné určiť ich kvalitu a pôvod. V takomto prípade sa zákazník musí zmieriť so sľubom výrobcu, že zložky, ktoré jeho produkt obsahuje sú prvotriedne.


Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop