Certifikáty prírodnej kozmetiky

Až 60% všetkých ingrediencií, čo si aplikujeme na našu pokožku, sa vstrebáva do nášho tela. Syntetické látky, ktoré obsahuje bežná kozmetika, gro nášho tela neobsahuje a práve preto sa s týmito chemickými látkami naše telo nevie vysporiadať.
Aj z týchto dôvodov vznikla v roku 2001 potreba vytvoriť certifikáty, ktoré budú synonymom pre pojem PRÍRODNÁ KOZMETIKA. Certifikáty samotné a následné certifikovanie produktov slúži pre spotrebiteľov, aby mohli na trhu s bežnou kozmetikou rozoznať unikátnosť skutočnej BIO kozmetiky. Tieto nižšie spomenuté certifikáty podporujú transparentnosť a informovanosť na trhu s BIO kozmetikou. Certifikátov pre PRÍRODNÚ KOZMETIKU a BIO kozmetiku je viacero a sú charakterizované nezávislými inštitúciami v daných krajinách.
 Certifikát BDIH


Certifikát BDIH je najstarším nemeckým certifikátom tohto charakteru v oblasti prírodnej kozmetiky. Je to certifikát medzinárodného inštitútu so sídlom v Nemecku.
Certifikát BDIH zaručuje, že: 

 • koncový výrobok a jeho špecifické zložky nie sú testované na zvieratách a testovanie na nich sa nezadáva ani iným firmám

 • výrobok v žiadnom prípade nesmie obsahovať žiadne farbivá, parfumy a syntetické konzervačné látky

 • výrobky neobsahujú nič, čo by bolo petrochemického pôvodu a ani látky tomu obdobné

 • zber surovín na výrobu prebieha šetrne bez ujmy na životnom prostredí

 • výrobky sú vyrobené z kontrolovaného zberu vo voľnej prírode 

www.kontrollierte-naturkosmetik.de


Certifikát NaTrue


NaTrue certifikát vznikol v Bruseli v roku 2008 a je inovatívnym, už medzinárodným certifikátom, ktorým sa chce pýšiť stále viac značiek. Vznikol s cieľom informovať spotrebiteľov o zložení BIO kozmetiky všade vo svete. NaTrue má za úlohu zachovať garancie vysokých nárokov na výrobcov prírodnej a BIO kozmetiky.
NaTrue sa rozďeľuje na tri typy BIO kozmetiky, ktoré rozlišuje počtom hviezdičiek na pravej strane loga. Práve z tohto dôvodu sa spotrebiteľ dokáže promtne a hlavne jasne zorientovať v ponuke prírodnej a BIO kozmetiky.                        


NaTrue* označuje unikátnu kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadne chemické látky.


NaTrue** označuje unikátnu prírodnú kozmetiku so 70 % podielom surovín z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.
 

NaTrue*** označuje unikátnu prírodnú kozmetiku s 95 % podielom surovín z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.

Všetky tri úrovne certifikátu NaTrue spĺňajú prísne kritériá certifikátu BDIH – Kontrolovaná prírodná kozmetika.
www.natrue.org
 
Certifikát BIO ECO COSMESI 


Tento certifikát udeľuje talianska Asociácia ekologického poľnohospodárstva (AIAB) v kooperácii s Inštitútom pre etickú certifikáciu (ICEA). Certifikát BIO ECO COSMESI zaručuje:

 • absenciu GMO (geneticky modifikované organizmy)

 • použitie len prírodných surovín z eko poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode

 • netestovanie už vyrobeného výrobku na zvieratách

www.icea.info
   

Certfikát CPK A CPK BIO


Je to český certifikát udeľovaný spoločnosťou KEZ. Certifikát CPK zaručuje, že suroviny na výrobu sú zozbierané šetrne voči životnému prostrediu. Tiež je zaručená ekologická likvidácia odpadov vzniknutých počas výroby a obalov produktov. Taktiež výrobky nie sú testované na zvieratách a neobsahujú suroviny z mŕtvych zvierat.
Výrobky s certifikátom CPK neobsahujú:

 • syntetické aromatické látky v súlade s ISO 9235

 • silikóny

 • parafín, vazelínu a ďaľšie produkty z ropy

 • GMO a ich produkty/deriváty (geneticky modifikované materiály)

 • chemické UV filtre

 • polyméry kyseliny akrylovej v žiadnej forme

 • látky, ktoré podstúpili pri výrobe alebo počas výroby CPK proces ožiarenia ionizujúcou dávkou energie

Certifikát CPK BIO je odnož k certifikátu CPK a zaručuje, že minimálne 20% surovín v produktoch pochádza z bioprodukcie. Do percentuálneho podielu vo výrobku sa nezapočítava voda.
www.kez.cz

Certifikát ECO CERT


Tento certifikát zadávajú Francúzi od roku 1991. Výrobky, ktoré majú tento certifikát, majú vždy na obale uvedený percentuálny podiel zložiek ekologického pôvodu, prírodného pôvodu a bio pôvodu. Ecocert je významným článkom certifikácie v prírodnej kozmetike vo svete. Ecocert vo Francúzku kontroluje viac ako 70% bioprodukcie.         
Existujú dva certifikáty ECOCERT:
Ecocert ECO pre produkty, ktoré majú 95% všetkých zložiek prírodného pôvodu. Z toho 5% všetkých zložiek a 50% rastlinných zložiek je ekologického pôvodu.
Ecocert BIO je prísnejší. 95% všetkých zložiek je prírodného pôvodu. Z toho 10% zo všetkých zložiek a 95% rastlinných zložiek je z bioprodukcie.
Percentá zložiek musia byť vždy uvedené na výrobku.
www.ecocert.com

Certifikát Cosmebio


Je to francúzka značka, ktorá vznikla v roku 2002 s podporou Ministerstva hospodárstva, označuje výrobky z prírodných zložiek a častí s prírodným pôvodom. Produkty, ktoré sú označené Cosmebio, podliehajú prísnym podmienkam, okrem iných produkt musí obsahovať min. 95% prírodných zložiek, zložiek prírodného pôvodu alebo pochádzajúcich z organických fariem.
www.cosmebio.org

Certifikát Vegan


Vegan je logo, ktoré zaručuje, že výrobky neboli testované na zvieratách a neobsahujú žiadne živočíšne látky a ani látky získané chovom zvierat, teda živočíšneho pôvodu (med, včelí vosk, mlieko). Taktiež logo Vegan je reg. ochranná známka a symbol Vegan Society.                                                                                                   
www.vegansociety.com

Certifikát Soil Association


Tento certifikát patrí medzi najväčšie certifikačné asociácie vo Veľkej Británii. Štandardy tohto certifikátu majú 2 úrovne a to: 

 • Výrobky označené ako "organic" musia obsahovať 95% biozložiek.

 • Výrobky označované ako bio musia obsahovať minimálne 70% biozložiek.

Percentá sú vždy na obale viditeľné.
Certifikát Soil Association Organic Standard definuje aj zakázané látky vo výrobkoch.
www.soilassociation.org


Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop