Kategórie

Informácie

Nové produkty

Zľavnený tovar

Starostlivosť o dehydratovanú pleť s Annemarie Börlind

Starostlivosť o dehydratovanú pleť s Annemarie Börlind

Ako zistím, či mám dehydratovanú pokožku?

Nemôžete mať mastnú a suchú pokožku zároveň. Naopak, môžete mať mastnú pleť (alebo zmiešanú, normálnu, suchú) a zároveň dehydratovanú pleť. Základom je teda uvedomiť si, aký typ pleti mám: mastná pokožka produkuje maz, suchá ho nevytvára. 

Suchá pokožka (produkujúca málo alebo žiaden maz) len ťažko udrží vodu. Na ošetrenie suchej pokožky potrebujete prostriedok s obsahom olejov, inak sa voda na povrchu pleti  rýchlo vyparí a s ňou aj všetka zvyšná, ktorá sa v koži doteraz nachádzala. Ak budete používať prostriedky zamerané na dehydratovanú pleť je potrené zabezpečiť aj dostatočné premastenie pleti (oleje, či už samostatne, alebo obsiahnuté v krémoch).

Dehydratovaná pokožka sa prejavuje stratou jasu s pocitmi napnutia. Pokožka je napnutá po čistení, objavujú sa na nej  šupinky. Zatiaľ čo suchá pokožka má nemenný stav, dehydratovaná môže byť jeden deň napätá, nasledujúci deň sa vám môže zdať v poriadku. Pokožka má normálnu alebo nadmernú mazovú aktivitu a môže mať prejavy akné. Môže sa zdať suchá, aj keď v skutočnosti je dehydratovaná. Tento stav je bežný pre mastnú a zmiešanú pleť, býva výsledkom používania príliš vysušujúcich produktov. V prípade dehydratovanej pokožky hovoríme o prechodnom stave. Do pôvodného stavu ju dostane primeraná starostlivosť. Ide o narušenie vrchnej vrstvy epidermy, ktorej chýba voda. Nedostatok hydratácie narúša bariérovú funkciu kože a spôsobuje nepríjemné pocity. Naopak, suchá až veľmi suchá pokožka je trvalý stav. Ide o osobitý typ pokožky, ktorej chýba voda a zároveň aj lipidy.

Starostlivosť o dehydratovanú pokožku

Odporúčame používať produkty vytvorené za účelom udržania hladiny vody v pokožke. Najvrchnejšia vrstva pokožky, epiderma, udržiava hydratáciu. Rovnováha pleti medzi zvláčnením (obsah mazu) a hydratáciou (obsah vody) zabezpečí hladkú, žiarivú a krásnu pokožku.

Produktová línia AQUANATURE System Hydro je odpoveďou na potrebu intenzívnej hydratácie pleti a ochranu pred prvými vráskami.

- Viaže v pokožke obrovské množstvo vlhkosti a hydratuje ju zvnútra.
- Vypĺňa jemné línie a vyhladzuje vrásky.
- Posilňuje kožnú bariéru.
- Chráni pleť pred stratou vlhkosti.
- Zjemňuje póry.
- Poskytuje pokožke obrovskú zásobáreň vlhkosti a zabezpečuje jej hladší, žiarivejší a mladistvejší vzhľad.

Aktívne látky:  

  BOTANICKÁ KYSELINA HYALURÓNOVÁ  (Z RÔSOLOVKY)
Extrakt z čínskej huby rôsolovky Tremella Fuciformis si vyslúžil prezývku botanická kyselina hyalurónová. Má totiž podobnú molekulárnu štruktúru ako „klasická” kyselina hyalurónová a je tak jej botanickou alternatívou. Na pleť má tento extrakt tri účinky. Vytvára na pokožke ochranný film, ktorý vypĺňa jemné línie a vyhladzuje vrásky, prostredníctvom svojej unikátnej vlastnosti viazať na seba veľké množstvo vody zabezpečuje intenzívnu hydratáciu pleti zvnútra, chráni pokožku pred voľnými radikálmi a zabraňuje tak jej predčasnému starnutiu.

  BIO ALOE VERA
Výnimočnú rastlinu využívali už starovekí Egypťania. Šťava z listov aloe vera obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamínov a minerálov. Jej filmotvorné polysacharidy slúžia na ochranu pokožky pred stratou vlhkosti a pred vonkajšími faktormi ako je slnko, vietor, chlad a pod. Aloe vera má aj intenzívne upokojujúce účinky.

  VŔBOVKA
Patrí do čeľade vŕboviek a vyskytuje sa výlučne v Alpách. Extrakt z vŕbovky reguluje tvorbu kožného mazu, uvoľňuje póry a pôsobí protizápalovo na pokožku.

  KMEŇOVÉ BUNKY Z PAPYRUSU
Pravému papyrusu sa darí na brehoch riek a v močiaroch. Druh, ktorý využívame v našej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND, je rozšírený v južnej Európe, juhozápadnej Ázii a v Afrike. Už v roku 2500 pred Kristom starovekí Egypťania využívali papyrus ako „papier na písanie”. Papyrus však má mnoho benefitov aj pre ľudskú pokožku. Fytobunky papyrusu povzbudzujú delenie kožných buniek, intenzívne zmierňujú stratu vlhkosti vo vrchných vrstvách kože a stimulujú produkciu mastných kyselín, cholesterolu a ceramidov, a tak posilňujú hydrolipidový plášť pokožky. Dôsledkom sú menšie straty vlhkosti a lepšia ochrana pleti pred vonkajšími vplyvmi.

  BIO KOFEÍN
Kofeín získaný z kávových zŕn vypestovaných v organických pestovateľstvách stimuluje mikrocirkuláciu v pleti, podporuje odvádzanie vody, zmierňuje opuchy a vypína pokožku. Má pozitívny vedľajší účinok - v dôsledku zlepšeného prekrvenia kože môžu efektívnejšie pôsobiť aj iné účinné látky. Vďaka svojmu prirodzenému výskytu sa výborne hodí na mnohostranné využitie v prírodnej kozmetike.

1. KROK: ČISTENIE

2.KROK: POSILNENIE

3.KROK: OCHRANA POČAS DŇA

4.KROK: STAROSTLIVOSŤ NA NOC

5.KROK: OČNÁ STAROSTLIVOSŤ

6.KROK:DOPLŇUJÚCA STAROSTLIVOSŤ

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop