Kategórie

Informácie

Nové produkty

Zľavnený tovar

Kyselina hyalurónová - elixír mladosti a krásy

Kyselina hyalurónová - elixír mladosti a krásy

Kyselina hyalurónová – elixír mladosti a krásy

Kyselina hylaurónová nie je umelo vyrobená látka, je prirodzenou súčasťou ľudskej pokožky. Naše telo ju produkuje prirodzene. Je to priehľadná látka, ktorá má unikátnu schopnosť viazať vlhkosť v tele a vytvárať gélovitú štruktúru. Funguje ako „špongia“, ktorá dokáže nasať až tisícnásobné množstvo vody, než je jej vlastný objem.

Kyselina hyalurónová sa nachádza v pokožke a v každom inom tkanive tela a v častiach, ktoré sa bez vlhkosti nezaobídu. Nájdete ju napríklad v ďasnách, v očnom sklovci, v kĺboch či v horných dýchacích cestách. V kĺboch funguje ako tlmič nárazov a dokonca sa nachádza aj v pupočnej šnúre!

Ako funguje v našej pokožke

Kyselina hylaurónová má v našom tele za úlohu zásobovať kožu a vlasy potrebnou hydratáciou a pomáha pri tvorbe nových buniek. Vďaka jej prítomnosti je naša pleť hladká, pružná, vypnutá a hydratovaná. Je zodpovedná za to, že kontúry vašej tváre pôsobia vyplnené a šťavnato. Kyselina hyaluronová je zásobárňou vlhkosti, z ktorej tkanivá čerpajú vodu. Udržiava a dodáva vlhkosť kožným tkanivám aj kolagénu. Hydratovaná pleť starne oveľa pomalšie. Kyselina hyaluronová naviazaním vody zväčší svoj objem a tým vytlačí jemné vrásky.

S pribúdajúcim vekom kyselina hylaurónová prirodzene ubúda v tele. Organizmus človeka v strednom veku produkuje len asi polovicu objemu kyseliny hylaurónovej, ktorý produktoval v mladosti. V dôsledku jej úbytku dochádza k strate elasticity kože, koža na lícach či brade začne ovísať a tvoria sa vrásky. Jej úbytok vedie aj ku problémom s kĺbami. Preto je potrebné ju dopĺňať v podobe správne zvolených produktov.

Klasická kyselina hylaurónová sa získava z kohútích hrebienkov, očí tučniakov alebo hovädziaho dobytka, zo žraločej kože a podobne. Dnes sa získava z bunkových stien baktérii streptokokov alebo Escherichia colli. Existujú však aj iné alternatívy.

Kde nájdete kyselinu hylaurónovú?

 

ANNEMARIE BÖRLIND

Kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje obsahuje kyselinu hyalurónovú v rastlinnej forme — v podobe extraktu čínskej rôsolovky Tremella Fuciformis, ktorému sa hovorí aj botanická kyselina hylaurónová. Má totiž podobnú molekulárnu štruktúru ako kyselina hylaurónová a okrem rovnakých účinkov, dokáže aj pleť chrániť proti voľným radikálom, čo klasická forma kyseliny hyalurónovej nedokáže.

Tento extrakt má na pleť trojaký účinok:

  1. Vytvára ochranný film, ktorý vyhladzuje vrásky a vypĺňa línie.
  2. Viaže na seba veľké množstvo vody a tak poskytuje pleti intenzívnu hydratácu zvnútra.
  3. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi a zabraňuje tak jej predčasnému starnutiu. Podľa viacerých štúdií ma Tremella Fuciformis okamžitý hydratačný efekt porovnateľný s kyselinou hylaurónovou.

 

 

Botanická kyselina hyalurónová je základom obľúbenej rady

 AQUANATURE SYSTEM HYDRO 

pre dehydrovanú smädnú pleť, ktorej chýba vlhkosť.

Obsahuje ju aj intenzívny koncentrát 

Beauty Shot Hydro Booster,

ktorý poskytne vašej pleti okamžitú hydratačnú „injekciu”.

A tiež jeden z najpredávanejších produktov tohto roku 

 2-fázový hylaurónový shake

s olejčekovou konzistenciou, ktorý sa ihneď vpije do pleti a okamžite ju vyhladí a vypne.

 

NOBILIS TILIA

Hyalurónové sérum Nobilis Tilia je obohatené o extrakt s prasličkou pre väčší účinok séra, Kyselina hyalurónová dokáže účinne zadržiavať vlhkosť a postará sa o stály pocit sviežosti a uvoľnenie pleti, praslička zase vďaka obsahu kremíka podporuje jej pružnosť.

Hyalurónové sérum Nobilis Tilia obsahuje Sodium hyaluronate. Sodium hyaluronate je sodnou soľou kyseliny hyalurónovej - prírodný polysacharid. Ako samotná kyselina hyalurónová, tak aj jej soľ, má vysokú schopnosť viazať na seba vodu. Jediný zásadný rozdiel medzi kyselinou HA a sodnou soľou kyseliny HA je, že soľ je oveľa stabilnejša a tiež lacnejšia a teda častejšie aj v zozname INCI.

 

SALOOS

Hyalurónové sérum Saloos obsahuje vyvážený komplex dvoch druhov 100% kyseliny hyalurónovej. Kým nízkomolekulárna kyselina hyalurónová pôsobí na pokožku dlhodobo, vysokomolekulárna sa stará o okamžitý účinok. Jej najvyššia možná koncentrácia okamžite hydratuje, vyhladzuje povrch pleti, aktívne pôsobí proti vráskam a dokáže minimalizovať drobné jazvy. Pleťové hyaluronové sérum chráni bunky pred oxidatívnym stresom a pôsobí proti podráždeniu pleti. Patentovaný anti-age komplex Fucocert dokáže podporiť regeneráciu pokožky a vrátiť jej sviežosť aj žiarivý vzhľad. Sérum má ľahkú konzistenciu a vďaka tomu sa rýchlo vstrebáva.

 

DULCIA NATURAL

Vysoko Intenzívne očné sérum s liftingovým efektom

 Očné sérum 3x kyselina hyalurónová 

obsahuje komplex trojnásobnej kyseliny hyalurónovej. Pôsobí vo všetkých vrstvách pokožky, čím znižuje hĺbku vrások, vypína pokožku, posilňuje jemnú pleť a vytvára ochrannú bariéru v okolí očí.

 

POUŽITE

Pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou sa nanáša ráno a večer na vyčistenú pleť, ako podklad pre ďalšiu starostlivosť.

PRE KOHO

Séra s kyselinou hyalurónovou sú vhodné pre každý typ pleti. Pri suchej, zrelej pleti – to je jasné, tam sa hydratácia sama pýta. Ale čo s mastnou a aknóznou pleťou? Kyselinu HA odporúčame aj pri starostlivosti o mastnú pleť, pretože keď je pleť mastná, snaží sa tým niečo povedať. Jednou z príčin nadmerného mastenia pleti je jej nedostatočná hydratácia. A teda netreba pleť zbytočne vysúšať mydlami a rôznymi zmatňujúcimi prípravkami, ale pleti je potrebné dodať hydratáciu, aby sa upokojila a prestala nadmerne tvoriť kožný maz.

Podobne je to aj s aknóznou pleťou – kozmetickými produktami na liečenie akné pleť vysušujeme, tvoria sa šupinky a vzniká začarovaný kruh. Skúsme dodať pleti potrebnú hydratáciu a uvidíme, ako nám pleť odpovie :)

AKO KOMBINOVAŤ KYSELINU HA

Kyselina hyalurónová sa môže kombinovať s každým kozmetickým produktom, najlepšie je však použiť ho ako prvé sérum.

PRE VIAC HYDRATÁCIE : KYSELINA HA + Polyglutamic Acid

PRE ROZJASNENIE PLETI: KYSELINA HA + Vitamín C

REDUKCIA VRÁSOK: KYSELINA HA + RETINOL (Vitamín A, Bakuchiol)

Maja

 

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop