Kategórie

Informácie

Nové produkty

Kozmetika na opaľovanie

Kozmetika na opaľovanie

UVA/UVB lúče

UVA lúče prenikajú hlboko do strednej vrstvy kože, kde poškodzujú tkanivo a vytvárajú voľné radikály. Práve ony majú na svedomí predčasné starnutie pokožky, takzvané fotostarnutie.

UVB lúče zasa útočia na hornú vrstvu kože, spôsobujú jej spálenie a podporujú vznik rakoviny.

Filtre v kozmetike

V prípravkoch na opaľovanie sa využívajú dva druhy filtrov - chemické a minerálne.

Chemické UV filtre prenikajú cez pokožku a nebezpečné ultrafialové žiarenie premieňajú na bezpečné infračervené žiarenie, teda na teplo. Väčšina chemických UV filtrov preniká do pokožky. U mnohých je dokázaný škodlivý vplyv na hormonálny systém a ich stopy sa našli aj v materskom mlieku. Okrem toho mnohé UV filtre a konzervačné látky v opaľovacích prípravkov vyvolávajú alergie.

Minerálne filtre naproti tomu neabsorbujú UV žiarenie, ale odrážajú a rozptyľujú ho od pokožky, takže fungujú ako akési malé zrkadlo. Ani ich používanie však nie je úplne bez zdravotného rizika. Výrobcovia slnečnej ochrany na báze minerálnych filtrov sa totiž snažia čo najviac obmedziť vzhľad bielej kože po natretí krémom, preto vo výrobkoch používajú takzvané nanočastice, vďaka ktorým je pokožka priehľadná aj po nanesení krému. Nanočastice však môžu vstupovať do vitálnych telesných orgánov, tkanív a dokonca i do telových buniek, môžu ľahko preniknúť cez kožu, pľúca a v niektorých prípadoch i do krvi či mozgu.

Dostupné vedecké štúdie preukázali, že nanočastice použité v kozmetických prípravkoch môžu spôsobiť vážne poškodenia DNA, narušiť funkcie buniek, a to môže viesť až ku vzniku rakoviny. Odborníci varujú, že čím sú častice menšie, tým väčšmi sú bioaktívne a toxické. Akonáhle sa ocitnú v ľudskom organizme, môžu vyvolávať ďalšie biochemické reakcie, napríklad podmieniť tvorbu voľných radikálov, ktoré zabíjajú bunky.

Obsahuje kozmetika nanočastice?

Od roku 2013 sa podľa nariadenia Európskej komisie EU-Cosmetic regulations 1223/2009 vyžaduje identifikácia nanočastíc na  INCI liste. Na obaloch výrobkov musí byť uvedené, či sa v produkte použil nanomateriál. V zozname zloženia alebo INCI majú byť označené všetky zložky v tvare nanočastíc dodatkom „nano”. 

Ako chrániť pleť pred škodlivým UV žiarením

Na trhu existujú produkty s kvalitnými, chemickými (organickými) filtrami založenými na prírodnej báze, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie štandardy EÚ, sú v súlade s OKO-testom a majú certifikáty, čo je garancia ich nezávadnosti. Nepredstavujú žiadnu hrozbu pre vaše zdravie, naproti tomu ponúkajú optimálnu slnečnú ochranu proti UVA a UVB lúčom. Tieto chemické (organické filtre) nájdete v certifikovaných slnečných prípravkoch vybraných značiek (napríklad aj v nemeckej kozmetike Annemarie Borlind či Dado Sens).

Kozmetika na opaľovanie s chemickými filtrami

Keďže nie vždy sa dá rozumne opaľovať a nie je možné vyhnúť sa slnku v čase obeda (pri práci, na túre...) máme v ponuke kozmetiku aj s chemickými filtrami, ktoré nepredstavujú žiadnu hrozbu pre zdravie, ale ponúkajú dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením. Taktiež tieto filtre sú odporúčané, alebo lepšie povedané nie sú zakázané používať ich pri mori - neohrozujú morské koraly.

DADO SENS

Pre viac ako 90% populácie sa spoľahlivá slnečná ochrana stáva čoraz dôležitejšia. Najmä zákazníci s alergiami, citlivou pokožkou, atopickou dermatitídou, psoriázou alebo rosaceou požadujú vyšší slnečný ochranný faktor a pleťovo kompatibilné ingrediencie s dokonalou znášanlivosťou. DADO SENS SUN dáva zdravie a ochranu problematickej pokožky na prvé miesto. Všetky produkty boli špeciálne vyvinuté a formulované, aby ochránili pokožku pred škodlivým UV žiarením a zároveň poskytovali starostlivosť o pokožku prostredníctvom vzácnych, vysoko kvalitných ingrediencií. DADO SENS SUN využíva inovatívny SymHelios systém ochrany buniek, ktorý zabezpečuje ďalšiu dlhodobú ochranu proti UV žiareniu a škodlivým enivoronmentálnym vplyvom. 

Produkty DADO SENS SUN využívajú UV ochranné filtre a textúry, ktoré perfektne harmonizujú s rôznymi požiadavkami a typmi pokožky. Mlieko a krém pre extrémne suchú pokožku, atopickú dermatitídu a psoriázu. Gél pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami na slnko, akné alebo rosaceou.

DADO SENS SUN sa doporučuje pre ľudí s: · atopickou dermatitídou · psoriázou · rosacea · slnečnými alergiami · extrémne suchou pokožkou · vhodné pre detskú jemnú pokožku

Ako funguje DADO SENS SUN?

Organický filter · UV-A a UV-B ochrana na základe požiadaviek a odporúčaní EÚ chráni pokožku pred spálením a následným poškodením

  • Minerálny filter · okamžite odráža svetlo, nachádza sa len v Opaľovacom kréme SPF 50
  • Ectoin · prírodná ingrediencia, ktorá chráni bunky pred poškodením externých vplyvov ako sú napr. UV lúče
  • Tiliroside · získaný z prírody z mladých listov a výhonkov · chráni pokožku prostredníctvom anti-oxidačných a protizápalových účinkov · chráni spojivové tkanivo pred UV poškodením, špeciálne pri citlivej pokožke špeciálne vhodný pre citlivú pokožku
  • Ochrana buniek SymHelios™ - ochrana buniek na zmiernenie viditeľných známok starnutia pleti · ochrana buniek pred dlhodobým poškodením UV-B žiarenia · redukuje vrásky a zápal spôsobený UV-B žiarením
  • Jojobový olej, mandľový olej a bamucké maslo organic - špeciálne sa nachádza v opaľovacom kréme pre deti · chráni detskú pokožku pred dehydratáciou · ukľudňuje a pôsobí protizápalovo
  • Aloe vera organic* Panthenol, allantoin - špeciálne sa nachádza v Géle po opaľovaní · viaže vlhkosť, upokojuje a ukľudňuje slnkom podráždenú pokožku · minimalizuje poškodenie od slnečného žiarenia 

Opaľovací krém SPF 30: Vysoká ochrana s organickými a minerálnymi UV filtrami a anti-agingovým komplexom. Vodeodolný. Odporúčanie: · pre hyper-senzitívnu pokožku, suchú pokožku · pre atopickú dermatitídu a psoriázu · prevencia proti tvorbe pigmentových škvŕn · bez vôní a farbív, parabénov a silikónov

Opaľovací krém pre DETI SPF 30 Vysoký ochranný faktor s organickými UV filtrami a prírodnými olejmi: jojobový (organic), mandľový (organic) a bambucké maslo (organic).* Vodeodolný. Odporúčanie: · špeciálne vhodný pre detskú jemnú, citlivú pokožku · vhodný aj pre atopickú dermatitídu a psoriázu · bez vôní a farbív, parabénov a silikónu

Opaľovací gél proti slnečným alergiám SPF 20 & 30 Stredný a vysoký ochranný faktor s organickými UV filtrami. Anti-agingový komplex. Vodeodolné. Odporúčanie: · ochrana proti “Mallorca-Akné” a slnečným alergiám · ochrana pre citlivú pleť náchylnú na alergie · vhodné aj pre rosaceu a akné · bez tuku, oleja a emulgátorov · bez vôní a farbív, parabénov, silikónu

Gél po opaľovaní Chladiaci gél, ktorú ukľudňuje, osviežuje a hydratuje pokožku. Odporúčanie: · vhodný pre citlivú pokožku a pokožku so sklonom k alergiám · vhodný pri rosacea a akné · aloe vera hydratuje pokožku · alantoín a panthenol upokojujú a ukľudňujú pokožku · anti-agingový komplex · bez tuku a emulgátorov · bez vôní, farbív, parabénov a silikónu

ANNEMARIE BORLIND

Bezpečná a spoľahlivá UV ochrana pre celú rodinu

SUN CARE od certifikovanej prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND
je slnečná kozmetika vyvinutá na základe najmodernejších technológií pre najvyššiu bezpečnosť vašej pokožky. Poskytuje spoľahlivú UV ochranu proti dlhovlnným UVA aj krátkovlnným UVB lúčom, ktorá spĺňa prísne kritériá certifikátu EcoControl a najnovšie štandardy Európskej komisie.

Predstavuje tak dokonalú ochranu celej rodiny a je vhodná aj pre ľudí trpiacich slnečnými alergiami a problematickou pleťou.

Všetky výrobky slnečnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND SUN CARE obsahujú okrem spoľahlivých a bezpečných certifikovaných organických filtrov aj vzácne rastlinné extrakty, ktoré majú hydratačné a regeneračné účinky. Posilňujú ochranný plášť a predchádzajú tak poškodeniu buniek a predčasnému starnutiu.

Slnečná starostlivosť SUN CARE od ANNEMARIE BÖRLIND je založená na prírode s pokrokovou vysoko efektívnou slnečnou ochranou. Neobsahuje syntetické farbivá a vône, ani nanočastice, silikóny, PEG, emulgátory či parafíny. Je vodeodolná a dermatologicky testovaná.

SLNEČNÁ KOZMETIKA ANNEMARIE BÖRLIND JE VÝNIMOČNÁ

1. Intenzívnejšia ochrana vašej pokožky vďaka prírode
Slnečná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje výnimočnú ingredienciu z prírody - extrakt z morskej riasy kombu, ktorá účinne chráni pokožku pred poškodením vplyvom UV žiarenia. Morské riasy kombu žijú vo vodách s neustálym prílivom a odlivom a sú dlhé hodiny vystavené silnému slnečnému žiareniu. Na svoju ochranu si vyvinuli svoj vlastný špeciálny slnečný ochranny systém. Tento unikátny prírodný zázrak obsahujú práve slnečné produkty od kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND.

2. Ochrana pred voľnými radikálmi
Slnečná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje aj prírodný komplex z oleja z rakytníka rešetliakového a vitamínu E. Ten zabraňuje predčasnému starnutiu pleti, pôsobí proti vplyvom voľných radikálov a podporuje prirodzenú bunkovú regeneráciu kože. Rakytníkový olej je zdrojom mnohých cenných látok, dôležitých pre zdravie a krásu. Obsahuje vitamíny E, F, P, K, A, B a C – a najmä beta karotén. Dôležitý je aj jeho vysoký obsah vitamínu C, ktorý je významný antioxidant.

3. Hydratácia
Slnečné prípravky rady SUN CARE obsahujú aj vysoko účinné rastlinné zložky, ktoré pokožke dodávajú vlhkosť pred, počas a po jej vystavení slnečnému žiareniu a zároveň bránia dehydratácii. Zároveň sa starajú o jej pružnosť a majú protistarnúce a upokojujúce účinky.

Dôležité látky v slnečnej kozmetike SUN CARE, ktoré zabezpečujú upokojenie, ochranu pokožky pred starnutím, hydratáciu a vláčnosť:

Sorbitol je prírodný cukor, ktorý zlepšuje mieru hydratácie pokožky.
Pantenol upokojuje podráždenú a začervenanú pokožku. Viaže vlhkosť v pleti.
Vitamín E zvyšuje odolnosť pokožky, podporuje metabolizmus a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky vplyvom voľných radikálov.
Riasa kombu - extrakt z bunkovej steny tejto riasy je bohatý na vitamíny A, E a špeciálny lipid, ktoré chráni pokožku pred poškodením vplyvom UV žiarenia.
Celligent je komplex účinných látok, obsahuje etylferulát, rozmarínový extrakt (kyselina karnosová) a uridín monofosfát.
Etylferulát sa vyrába z kyseliny ferulovej. Získava sa vodnou extrakciou z ryže. Chráni bunky pred oxidačným stresom a neutralizuje kyslíkové radikály, ktoré vznikajú vplyvom UV žiarenia.
Rozmarínový extrakt - rozmarín má antimikrobiálne vlastnosti. Približne 90% jeho antioxidačných vlastností zabezpečuje kyselina karnosová. Bojuje proti voľným radikálom, ktoré sú jednou z hlavných príčin poškodenia DNA, najmä pri zvýšenej intenzite UV žiarenia.
Uridín monofosfát (UMP) je prirodzenou súčasťou každej bunky. Získava sa fermentáciou z cukrovej repy alebo cukrovej trstiny. Podporuje opravu DNA, pretože postihnuté bunky musia čo najrýchlejšie napraviť vzniknuté škody.
Myší chvost (rebríček) obsahuje cennú látku chamazulén, ktorý sa vyznačuje svojimi protizápalovými účinkami. Upokojuje citlivú a suchú pokožku.
Radicare je výnimočný prírodný komplex z medovky, extraktu z jačmeňa a rutínu, ktorý má na pleť komplexné účinky:
Extrakt z medovky obsahuje vysoký podiel kyseliny rozmarínovej a je jedným z najúčinnejších prírodných „lovcov voľných radikálov”.
Extrakt z jačmeňa obsahuje selén, magnézium a zinok, ktoré podporujú
enzymatické odbúravanie voľných radikálov.
Derivát rutínu - rutín je rastlinný flavonoid, ktorý v spojení s kyselinou rozmarínovou bojuje proti voľným radikálom, vďaka čomu je intenzívnou ochranou pred starnutím pokožky.

ALKEMILLA

Obsahuje fotostabilné filtre, ktorý chránia pred lúčmi UVA a UVB. Zanecháva pokožku hydratovanú, hebkú vďaka prítomnosti rastlinných látok, ako je kokosový olej, kakaové maslo, bambucké maslo, aloe vera, althea, sléz a vlašské orechy. Výťažky z heny a mrkvy vám pomôžu vytvoriť zlaté opálenie a jeho mesačná vôňa zanechá pokožku príjemne voňajúcu. 

Kozmetika na opaľovanie s minerálnymi filtrami

ALGA MARIS

Jadrom inovatívneho programu je Alga-gorria® , extrakt z Gelidium sesquipedale (červená riasa), ktorý chráni pokožku pre nepriaznivými vplyvmi voľných radikálov  s okamžitým účinkom.

Kombinácia UV ochrany z prírodných filtrov a patentovaná technológia Alga-gorria® efektívne chráni pokožku pred spálením, starnutím buniek a stratou prirodzenej obranyschopnosti.

Využíva filtere: 

Titanum dioxide - anorganická zlúčenina (titánu s kyslíkom), ktorá má formu bieleho amorfného prášku, rozpustného v roztoku silných kyselín. V kozmetike slúži ako ochrana pred UV žiarením (minerálny UV filter), ktorý je súčasťou hlavne opaľovacích príravkov a dekoratívnej kozmetiky. Je to extrémne stabilné látka, ktorá poskytuje ochranu pred UVA i UVB žiarením (UV žiarenie pohlcuje a premieňa ho na neškodné teplo). Všeobecne sa oxid titaničitý považuje za bezpečnú, nekomedogénnu látku, ktorá je vhodná pre osoby s citlivou pokožkou (i pre dojčatá). Nevstrebáva sa do pokožky a nedráždi ju. Je povolenú látkou pre prírodnú certifikovanú kozmetiku. Ak sa však používa vo forme nanočastíc, ktoré vstrebateľné sú, môže sa jednať o škodlivú látku, ktorá je schopná zapríčiniť zápaly a genetické poškodenia. Nanočastice výrobcovia pridávajú do prípravkov pre zvýšenie ochrany pred UV žiarením a preto, aby po aplikácii na kožu nezanechávali biely film. 

Oxid zinočnatý - mikropigment minerálneho pôvodu. V kozmetických produktoch ho nájdeme v prípravkoch na opaľovanie, v podkladových krémoch, korektoroch, očných linkách, rúžoch, pleťových maskách a i. Používa sa ako prísada, ktorá absorbuje, odráža alebo rozptyľuje UV žiarenie, a tým pokožku chránia. Má mierne adstringentné a antiseptické vlastnosti a je odolný proti baktériám a plesniam, podporuje hojenie rán a používa sa pri prevencii alebo liečbe zaparenín. Na koži vytvára ochrannú bariéru, ktorá je odolná proti vlhkosti, na rozdiel od syntetickej ochrany proti slnku sa však nevstrebáva do pokožky a jeho účinky sú na pokožku oveľa jemnejšie. Jeho nevýhodou je, že po aplikácii vytvára na pokožke bielu vrstvu, preto sa veľakrát používa vo forme nanočastíc - v tejto forme však môže byť zdraviu nebezpečný. Všeobecne je považovaný za bezpečnú, nedráždivú látku vhodnú aj pre dojčatá, ale u citlivých jedincov môže vyvolať alergické reakcie na koži.


SOAPHORIA

S fyzikálnymi UV filtrami bez obsahu nanočastíc účinne chráni pokožku a pleť pred škodlivým slnečným žiarením (UVA+UVB). Využíva taktiež vyššie spomenuté filtre: Titanium Dioxide (not in nanoform), Zinc Oxide (not in nanoform).

Telové mlieko SPF30: jemnučká emulzia je vyrobená z jojobového, kokosového, slnečnicového a marhuľového oleja, čím prispieva k dokonalej jemnosti a hebkosti pokožky. Zloženie je obohatené o hydratačnú zložku vo forme šťavy z listov aloe vera a vyživujúceho bambuckého masla. Neobsahuje pridané esenciálne oleje ani prírodné arómy a parfumáciu. Balzam na opaľovanie SPF 30 je vyrobený z mandľového, bambuckého a kakaového masla s prídavkom kokosového oleja a antioxidantu vo forme Vitamínu E. Obsiahnuté suroviny sa vyznačujú vysoko vyživujúcimi, ochrannými a regeneračnými účinkami. Neobsahuje pridané esenciálne oleje ani prírodné arómy a parfumáciu.

AVRIL

Pleťový krém na opaľovanie Avril je hodný pre všetky typy pleti, dokonca aj suchú a dehydratovanú pokožku, obsahuje upokojujúce a regeneračné organické aloe vera, olej zo sladkých mandlí, vitamín E. Využíva taktiež vyššie spomenuté filtre: Titanium Dioxide, Zinc Oxide.

ALTEYA ORGANICS

Bio certifikovaný opaľovací telový krém SPF30, chráni pred škodlivými účinkami UVA a UVB žiarenia. Bezpečné a účinné, poskytuje spoľahlivú ochranu proti slnečnému žiareniu a zároveň vyživuje a hydratuje pokožku. Obsahuje kombináciu organických olejov a extraktov, taktiež vytvára tenkú ochrannú vrstvu, ktorá regeneruje a vyživuje pokožku a znižuje príznaky starnutia. Je vhodný pre každodenné použitie. Po aplikácií je vodoodoľný až 40 minút. Umožňuje pokožke využívať priaznivé účinky slnečných lúčov bez toho, aby jej škodili škodlivé chemické zložky. Využíva vyššie spomenutý filter: Zinc Oxide

Oleje, ktoré chránia pokožku

Všetky prírodné oleje obsahujú nejaký ochranný faktor. Otázne je, či oleje na slnku nemenia svoje vlastnosti a udržia si svoj SPF faktor. Taktiež na výrobku (oleji) nie je uvedené SPF - asi preto, lebo nemá spoľahlivo dokázané SPF???

Mrkvový olej- vraj má SPF cca 20 - má aj výborné antiseptické účinky a krásnu farbu - dodá opáleniu krajšiu farbu a zjednotí ho.

Olej z pšeničných klíčkov – vraj má SPF cca 20 - obsahuje veľa vitamínov, ktoré kožu vyživia.

Ja osobne by som oleje - ani vyššie vymenované - na opaľovanie neodporúčala. Možno si nimi chrániť pokožku na jar a jeseň mimo obeda, ale rozhodne k moru a všeobecne v lete, to nie. 

Opaľovanie s rozumom

V prvom rade netreba to s opaľovaním preháňať, vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu počas obeda. Ak Vám to Vaša práca nedovolí (prípadne šport) a vystavujete svoju pleť slnku v čase obeda, jednoznačne odporúčame chrániť sa mechanicky - oblečením a ochranou hlavy + krém s vhodným SPF.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop